• |
ide | kryesore

Mandzukic tek Milan, ekzaltohen tifozët e Juves: “Do jesh gjithnjë në zemrat tona”. Kroati përgjigjet: “Përherë krenar”

-Instant, Sport

Blerja e Mario Mandzukic tek Milan nuk kaloi pa vëmendje tek tifozët e Juventusit të cilët kanë një kujtim të mrekullueshëm nga sulmuesi kroat. E kjo gjë, me sa duket, nuk do të ndryshojë edhe pas nënshkrimit për gjashtë muajt e ardhshëm të tij me kuqezinjtë: “Do të jesh gjithmonë në zemrat tona – ka postuar Juventus Curva Sud në Instagram -. Të urojmë gjashtë muaj të bukur, por – pa dashje – pa fitore “. Dhe Mandzukic iu përgjigj dashurisë me të njëjtën mënyrë: “Faleminderit për këto fjalë të bukura … Unë gjithmonë do të jem krenar”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu