• |
ide | kryesore

Meta takon gazetarët në Vlorë dhe i fut një ‘kunjë’ profesionistëve të Tiranës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta është takuar mëngjesin e sotëm me gazetarët e Vlorës, teksa nuk kurseu vlerësimet për ta. Meta i cilëson gazetarë kurajozë që të impresionojnë me profesionalizmin e tyre në shërbim të informimit, madje dhe shembull sipas tij, që duhet ndjekur dhe nga disa profesionistë në Tiranë.


“Kush tha, që gazetaria e mirë bëhet vetëm në Tiranë?!
Në Vlorë ka sot një brez të ri gazetarësh kurajozë, që të impresionojnë me profesionalizmin e tyre, në shërbim të informimit, së vërtetës dhe interesit publik.
Shembull, që duhet ndjekur madje dhe nga disa “profesionistë” në Tiranë.
I lumtur të takohesha e të bisedoja me ta, në veçanti për problemet, që mundojnë sot Vlorën dhe vendin tonë. 🇦🇱”, shkruan Kreu i Shtetit në foton me gazetarët e Vlorës.


2 Comments

  1. Gazetaret por sidomos keta pseudoanalist jane nje e keqe emadhe . jane bere si shushunjat . Gazetaria tek ne eshte vetem servile e politikes , analistet puthadoras , sahanelpires dhe mburoje e krimit politik .

  2. GAZETARET EDHE HAHEN ME PAK UJE E KRIPE POR ANALISTET NUK KA OQEAN QE I SHTYNE POSHTE NGA POSHTERSITE QE KANE BERE .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu