• |
ide | kryesore

U kapën duke transportuar emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 persona në Gjirokastër

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy persona janë arrestuar nga policia në Gjirokastër pasi jaë kapur duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm. Sipas policisë specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve në DVP Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasit J. Z., 31 vjeç dhe A. M., 42 vjeç, banues në Tiranë.


Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi, në afërsi të fshatit Jorgucat, u kapën duke transportuar me automjetin tip “Lancia”, 3 emigrantë të paligjshëm, në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu