• |
ide | kryesore

Maqedonia e Veriut rizgjedh edhe këtë vit artistin Vasil për në “Eurovision”

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari Vasil ishte përzgjedhur të përfaqësonte Maqedoninë e Veriut në “Eurovision” vitin e kaluar me këngën “You”, para se të anulohej festivali shkaku i pandemisë. Tani, Radio Televizioni Maqedonas (MKRTV) i ka kënaqur fansat me njoftimin e rikthimit të tij për në “Eurovision 2021”.


Udhëtimi i Vasil në “Eurovision” filloi në vitin 2019 si një vokalist mbështetës për artisten Tamara Todevska në Tel Aviv. Ai shpejt bëri një emër të madh për veten e tij kur në janar të vitit të kaluar, MRT (transmetuesi publik i Maqedonisë së Veriut) njoftoi pjesëmarrjen e tij në “Eurovision 2020”. Kënga e tij, “You”, u publikua më vonë, në fillim të marsit.


Pas anulimit të “Eurovision 2020”, Vasil mori pjesë në episodin e dytë të “Eurovision Home Concerts” që u shfaq në prill. Ai këndoi këngën “You” dhe një përmbledhje të disa këngëve të famshme të “Eurovision”-it ndër vite,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu