• |
ide | kryesore

Trump bën një tjetër falje në minutën e fundit si President

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Presidenti Donald Trump bëri një falje shtesë në orët e fundit të presidencës së tij. “Sot, Presidenti Donald J. Trump i dha falje të plotë Albert J. Pirro, Jr”, tha zëvendës sekretari i shtypit Judd Deere në një deklaratë për shtyp.


Pirro u dënua për akuza konspiracioni dhe evazioni fiskal pasi zbriti në mënyrë të padrejtë 1.2 milion dollarë të shpenzimeve të tij personale në fshirjet e biznesit.


1 Comment

  1. Te falesh vjedhesit ne demokraci, eshte kurajim per ato vete, por edhe ndjekesit e tyre. Kur eshte denuar, dmth, eshte kapur ne evazion fiskal, dmth, fshehje, apo vjedhje e te ardhurave, pa u tatuar, po ne kurriz te kujte? kjo eshte menyre e gabuar, dhe me ligj ne demokraci hajduti nuk falet sepse populli thote; qimen e nderrin, zakonin jo, por kjo eshte bere me siguri per tu dale para edhe sulmeve qe ka patur ish presidenti per keto veprime, e mbase dalin me vone, por qe te kete lehtesira. Kjo lloje zbatim kompetencash sikur e demton opinionin demokratik mbi zbatimin e ligjit.Politike hesapi, qe hap dyert e maskarenjeve tane, qe te falin kriminelet e hajdutet se u duhen per te mbajtur pushtetin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu