• |
ide | kryesore

Ambasada ruse në Tiranë reagon ashpër pas shpalljes “non grata” të diplomatit të saj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria shqiptare e shpalli diplomatin rus Alexei Krivosheev person “non grata” për shkak se sipas saj ai shkelte masat epidemiologjike të marra kundër pandemisë së koronavirusit.


“Ai duhet të largohet nga vendi brenda 72 orëve” – tha ministria e Jashtme shqiptare.


Ambasada Ruse në Shqipëri i quajti të pabazuara akuzat ndaj diplomatit rus. Selia diplomatike konfirmoi për agjencinë “RIA Novosti” se ka marrë notën nga pala shqiptare dhe informoi Ministrinë e Jashtme Ruse.

“Ne i konsiderojmë të pabazuara të gjitha akuzat ndaj diplomatit rus të përmendura në këto dokumente. Ne gjithashtu vërejmë se shënimi në njoftimin për shtyp të emrit dhe mbiemrit të punonjësit tonë bie ndesh me praktikën e vendosur diplomatike ndërkombëtare” – tha ambasada ruse në Tiranë. ©LAPSI.al

6 Comments

 1. Asgje nuk beme te sakte ne, as nje deklarate!????
  Do na hedhin ne gjyq nderkombetar dhe do paguajme ne populli me i varfer ne bote, qe ben sikur punon dhe ben sikur jeton

 2. Po ky zdapi drogaxhi zagar i Soros c’ka qe e ngacmon me shkop Ariun Rus”? Nuk po i thote njeri te behet mik i ngushte me Rusine po as qe te krijoje armiqesi te kote.

  Ne fakt ky Ramalliu si zagar i bindur i Soros hidhet si zorra ne shpuze sapo i vershellen Sorra. Sic beri edhe te CNN 4 vjet me pare kur tha se “Trumpi President do jete turp per Ameriken dhe do prishim maredheniet” a thua se Amerika varet nga maredheniet e mira me Shqiperine qe te beje hajer ndryshe shkaterrohet.
  E keni vene re, sapo kapi shtepine e bardhe “gjumashi Xho” me vota te vjedhura e nxorren koken Soroistet.
  Navalni kthehet ne Rusi me siguri te organozoje protesta te dhunshme e krijoje destabilitet, Presidenti i Keshillit te Europes nje burokrat i parendesishem e i pazgjedhur por emeruar pa gare i “jep ultimatum” Putinit te liroje nga burgu Navalnin sic thone kalemxhinjte e Soros.
  Shpejt luftenzitesit gjakpires komuniste qe uzurpuan shtepine e bardhe do fillojne edhe ata te perpiqen te bejne rremuja ne Rusi per ta destabilizuar.
  Puna eshte e thjeshte. Kur populli ne ShBA proteston per voten e vjedhur, komunistet e Globaliste internacionaliste i quan “kryengrites”, kurse kur Sorra me skorten e tij, rrezojne nje qeveri te ligjshme e zgjedhur me vota te lira ne Ukraine “luftojne per demokraci”.
  Edhe kur terroristet e BLM dhe Antifa bejne terror duke djegur e shkaterruar Ameriken me muaj te tere kane te drejte ta bejne se u vra nje zezak. Kjo eshte fiks si te “Ferma e Kafsheve” ku “disa kafshe jane me te barabarta se te tjerat”, apo “kush ka 2 kembe eshte i keq e kush ka 4 eshte i mire”.
  Kush do jete hapi i tjeter i luftenxitesve Globaliste? Ata do fillojne te financojne e trajnojne grupe terroriste qe ti hedhin ne Siri e te filloje prap kasaphana atje ne menyre qe operativet e Sorres te riorganizojne emigracionet e medha te miliona njerezve nga Afrika e Azia drejt Europes.
  Me shpresen se do ta angazhojne Rusine me rinisje te luftes ne Ukrainen Lindore, dhe me rremuja te dhunshme brenda saj “per liri e e demokraci”( sigurisht), dhe nuk do jete ne gjendje te merret me terroristet ne Siri.
  E provuan heren e pare por dolen bllof, Putini jua futi rendshem. Ju mori Krimene si dhe ju shkaterroi terroristet e ISIS ne Siri brenda nje muaji.
  Cfare mund te bejne tjeter? Ah po, kane terroristet Muxhahedine ne Shqiperi, do fillojne ti dergojne si “luftetare te lirise” ne Iran per te filluar edhe atje kasaphanen dhe lumejte e gjakut sic kane bere ne Afganistan, Iraq, Libi, Siri, Jemen, Egjipt, Tunizi, Ukraine. Sic duket radhen e ka Irani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu