• |
ide | kryesore

Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorët e SHBA dhe BE në Shqipëri, Yuri Kim dhe Luigi Soreca kanë takuar anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese.


Ky takim vjen vetëm pak javë pasi Gjykata Kushtetuese u bë funksionale brenda vitit që lamë pas 2020, me anëtarët e rinj Altin Binaj, Përparim Kalo dhe Sonila Bejtja.


Ndërkohë momentalisht GJK ka 7 anëtarë pasi më parë pjesë e institucionit ishin edhe Vitore Tusha që është kryetare në detyrë, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari dhe Fiona Papajorgji.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu