• |
ide | kryesore

Biden firmos, SHBA rikthehet tek Organizata Botërore e Shëndetësisë

-Instant, Lajme, Planet

Presidenti i SHBA Joe Biden ka nënshkruar një letër që tërheq vendimin e Donald Trump për t’u larguar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Më 6 korrik 2020, SHBA njoftoi zyrtarisht OBSH-në për tërheqjen e saj, pavarësisht gjithë kundërshtive që hasi.


Donald Trump njoftoi synimin e tij për t’u tërhequr në maj të vitit të kaluar, duke akuzuar OBSH-në për mbajtjen e informacionit dhe se mbështeste Kinën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu