• |
ide | kryesore

‘Çmenduri’ shqiptare, këngë polifonike për Erdoganin pas pritjes që i bëri Ramës (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nga dje, këngëve isopolifonike i është shtuar edhe një këngë kushtuar presidentit turk. Grupi polifonik i Mallakastrës “Gjergj Aranitasi”, publikoi këngën dedikuar Rexhet Taip Erdoganit, si mirënjohje ndaj ndihmës që Turqia po i jep Shqipërisë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti në Laç dhe ndërtimin e një spitali në Fier.


Teksti i këngës është i mbushur me lëvdata dhe himne për udhëheqësin turk duke shprehur falënderim për ndihmën dhe mbështetjen që po i jep Shqipërisë, “si nëna evlatit”, sikundër thuhet në vargjet e saj.


Në vetëm një ditë pasi është hedhur, kënga ka marrë mijëra shikime në YouTube, por të shumta janë dhe kritikat në rrjetet sociale.

Si për ironi të fatit grupi mban emrin e Gjergj Aranitit që konsiderohet si një nga luftëtarët më të njohur në Shqipëri kundër Perandorisë Osmane pas heroit kombëtar, Skënderbeut.

24 Comments

 1. Mor këta njerëz janë më të!!!Këngë për çdo diktator në botë!!Po na ndihmon!!!Po na e fut.Presidenti i sapo zgjedhur Biden që në fushatë ka ngritur alarmin për ndërhyrjet e Turqisë në Ballkan.Prandaj o njerëz të artit të bukur popullor, mos u bëni preh e ndikimeve emocionale por tregohuni të përmbajtur.Nuk na duhet art me këngë për diktatorët se më duket që kemi vuajtur shumë.Apo nuk ju rrihet pa kënduar për ta.Ka mjaft këngë polifonia për tu kënduar dhe të vjetra.

 2. Shume mire kan ber . Ai po na ben nje te mire dhe ata e ndiejn qe duhet ta falenderojn.
  Po ata qe i ben Sales kenge . Per cfar te mire e falenderonin??

 3. Plehra. legene, brinjare, gomere ndyresira qen servile te pushtuesve.. Rrace e ndyre pederastesh te Mehmutit, muter si ai si te gjithe tradhtare e Shqiprise. Nuk eshte vetem cmenduri, por eshte nje tradheti e hapur. Kombet e huaja keto lloj plerhrash i hedhin atje ku e kane vendin. O mallakctriote kari o qelbesira, sa te pa nder e te pa denje qe jeni,o muter !!! Ju qifsha ju me gjithe kege, o burra kurva!!

  1. Mos pergjitheso mallakastriotet, Shqipetare jemi te gjithe.. Ne fund te fundit, kur ka qene hera e fundit qe u kane ndertuar nje spital?

  2. O TE QIFSHA ROPT TY DHE FISIN E KURVES O RRAC KARAKURVE .
   PO VARI MO KARIN KENGES DHE PER KE KENDOJNE,PO NUK TE PELQEU MOS E DEGJO O KURVE .

   1. Une nuk e région o legen dhe as kam per ta degjuar ndonjehere, por ti kure e i ripjerdhejes dhe trace qensh tradhetare nuk te pelqen mendimi im o i paloqe. Nuk kam fai une se plehra si keta, e si ti qe Shqiperia nuk ben perpara, sepse ju jeni idiote dhe tradhetare ,si te fille vetem me lepirje bythe mund te rroni o ma rrofshi ju qente e Shqiperise, Ju shkedhefte Shqiperia familjet grate e vajzat, por jo juve, sepse juve ju pelqen, por……nuk ju qin njeri….!!!

 4. Popull vari ka… te gjithe jeten servil ,i kendonte Enverit,dorzoje pronen duke i rene gernetes ,i kendonte tufezave dhe arezave ,Saliut ,eskavatorit ,betonieres,Sudes,Xhaferit,partise ,kallirit misrit,te dielen u martove te henen prape ne pune shkove kenga e nuses.Po pse krye.k. nuk doli me def ne dore dhe kendonte ,” ra Faja nga fiku”? etj..etje dhizma te ketij populli primitiv ,freskojeni kujtesen sa e sa budallalliqe ka kenduar ky popull.

  1. Po pse kane bere mire qe kane bere kenge per Salen? Po ca jane keto karlliqe duke ju kenduar kenge diktatoreve. Popull legen

 5. I kane kreh ndnje lek te gjatit keta pabuksat ose presin ti cojne ne turqi po i zuri kovidi se te spitalet tona te pret Tirja me shok

 6. Ja disa nga cudite shqiptare nder vite:

  Ne kulmin e akuzave ndaj ish-presidentit amerikan Bill Klinton per aferen seksuale me

  punonjsen e Shtepise se Bardhe Monika Levinski ne Vlore u krijua Shoqata e Grave

  Bill Klinton.

  Kurse grupi i quajtur Dasma Myzeqare para disa vitesh ngriti kenge per Komisar Katanin

  personazhin e famshem te filmit Oktapodi ( luajtur nga aktori Michele Placido)

  shihni sa “bukur” i kane thur kengen:

  Ne nje dhome te vogel rrinin 40 vete
  Ne krye te tyre komisari vete
  Komisar, komisar, komisar Katani
  Zhduke, shduke mafien italiani

  dhe me poshte ” gjeniu popull” shperthen aq bukur

  Po s’e zhduka mafien italiani
  Mos me thenshin komisar Katani.

  Nuk po permendim ketu perlat muzikore kushtuar bosit te firmave piramisdale

  Rrapush Zhaferit , apo kenget per boset e boseve Sali Berisha, Ilir Metea

  e Edi Rama.

 7. “Dilni o popull kush na erdhi gjeneral Rrapush Xhaferri”rrofsh o kumandanti jone dolli fjala qe na dhe”50 vite hurin ne prapanice”,jepi o Edvin gomari se dhe ty kengen se shpejti do tabejme,te rroje partia.

 8. Servilizem allvanosi ose arrnautlleku shqiptar mund ta bej per leke ose nga paniku.
  Bjerini se i bini bukur o Shqiptar, se vec karagjozi duket sheshit nga ai shtet i rastesise.

 9. Debil gjyshi debil baba debila kalamajte. Pastaj hopa, akedemik provesor mjek gjykates artist sportist. Fshataret e kane ne dore dhe e kane pasur kete vend qe mos u bofte kurre. Termeti mbaron pune. Kovidi eshte karramele.

 10. I gjithe gruppi do shkoje nje muaj ne Turqi me shpenzimet e Erdoganit, do te japin shfaqje te xhamia blu. Suksese o truthare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu