• |
ide | kryesore

Dhjetë vite nga protesta e ’21 janarit’, Rama shpall të vrarët ”Dëshmorë të Atdheut”

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryministri Edi Rama ka bërë me dije se katër protestuesit që humbën jetën në protestën e 21 janarit 10 vite më parë, do të nderohen me titullin “Dëshmorë të Atdheut”. Në ceremoninë përkujtimore me familjarët e viktimave kreu i qeverisë njoftoi se Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj nga sot janë ”Dëshmorë të Atdheut”.


Sipas Ramës, ajo ngjarje e hidhur ka ndikuar në historinë dhe rrugëtimin e qeverisë socialiste në dy drejtime: si për marrëdhënien mes qeverisë dhe protestave ashtu edhe në drejtim të transformimit të sistemit të drejtësisë.


15 Comments

 1. Hahahahahahha!
  Deshmore te Evropes madje!

  Kurse 4 te vraret e MASAKRES SE 2 PRILLIT 1991 NE SHKODER…. atyre varja – ata u harruan tani!
  O kurva bastarde te Kristaqeve dhe Moz Cugares!

 2. Vrasesit dhe te vraret ne ate ngjarje i gradove dhe i dekorove . E çuditshme kjo gjendje paradoksale. Ta shtruan rrugen e pushtetit. Ta pane hajrin dhe ti ua pe hajrin te shkreteve. Te gjithe aktoret e asaj ngjarjeje qe u kurdis ne zyrat e tua u vleresuan nderkomtarisht dhe lokalisht. Vazhdojme me thiatron..

 3. Vertet qe vrasja e kater protestuesve eshte pergjegjesi shteterore por keshtu hapet nje precedent per keta lloj deshmoresh te atdheit. Me kete precedent duhet te shpallen deshmore gjithe te persekutuarit politike , te vraret ne kufi, te vraret ne protestat e ndryshme ,te vraret aksidentale nga policia etj. Per nje grusht votash jeni gati te shkateroni cdo gje serioze shteterore. Turp!

 4. Atëhere duhet të shpallen dëshmorë dhe 4 viktimat në Amerikë.Ata mor Rama janë viktimat e tu.Dëshmorë për çfarë.Dëshmorë qëi çove vetë në kasapanë.Mos luftuan kundër ndonji pushtusi?Apo tani në prag zgjedhjesh don të përfotosh?Gjithmonë meskin dhe i pa skrupull.Ata janë veç viktima.Viktima të egos tënde.Keqardhje për familjarët që akoma e kësaj dite i shkojnë këtij e përdor më se më leq!!!!

 5. Rama mund ti shpalli Deshmor te Partise Socialiste (e meritojne plotesisht, dhane jeten per partine), por kurrsesi Deshmore te Atdheut.
  Jo per gje po ne kete menyre i heq vlerat Deshmoreve te vertete, atyre qe dhane jeten per Atdheun.

 6. Atë herë të shpallet dëshmor dhe i riu që u vra nga poloci i Shqiponjës në Laprakë.Nuk mund të shpallen dëshmorë për përfitime partiake.Atëherë sa dëshmorë duhet të ishin e që janë vrarë në demokraci.Me qindra.Llogjikë Pk Pp e Ps.Po u vranë njerzit tanë janë dëshmorë të tjerët jo.E të bësh dëshmorë ata që ti sakrifikon për qëllime të ulta e antishqiptare ,kjo kalon çdo kufi.

 7. Deshmore te PS se nuk shkuan te luftonin per atdheun. Per me teper qe ate kunder te cilit protestuan ky palloshi e beri president pas 6 vitesh kurse ate qe i vrau kryetar bashkie. Ka ndonje te denuar per 21 Janarin? Sot u kujtua ky? Apo per nje grusht vota eshte gati te shese dhe Neten. Eshte vertet keq…… mjeran

 8. po te shpalleshin deshmore te PS ,do ta pranonin edhe familjaret e viktimave(ndjes per viktimat e pa fajshme) por deshmore te atdheut??????
  per te ardhe ne pushtet Edi Rama????? Nuk e di.

 9. E meritojne keta te katert te tallen nga k.krimineli edhe te afermit e tyre e meritojne. Gjemen e mbuloi dheu, mbuloi balta balten.

 10. “Deshmore te Atdheut”,…. pseeeee, per ke pjese !!!??? sepse morren pjese ne nje proteste te nje partie politikeee !?
  ….ku qendron “Atdheu” ketu ? deshmore partie, po mund te jene

 11. “Deshmore te Atdheut”, …..!!!??? pseeeeeee , per cilen pjese !? sepse morren pjese ne nje proteste te nje partie politike ?……. ku eshte Atdheu ketu ? deshmore partie, po mund ta quash

 12. O Monster e Kristaqit, te verteten se mbulon dot o robqir. Cdo vit qe kalon behet dhe me e qarte ligesia jote qe i cove njerzit mish per top, i vrave per bllokun e Ilirit per 700,000 euro te supozuara korrupsion dhe ti po me kete Ilir sapo u vrane ate te shkretet erdhe ne pushtet. A ka kuptim e moral kjo pune? Jo, kete e ben vetem nje i cmendur per pushtet.

  Po ty duhet ndonje nga ato familjaret e viktimave te te shkerdheje robt sic jua vrave ti familjaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu