• |
ide | kryesore

E fundit/ Eugena Tomini emërohet zv.ministre e Shëndetësisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Eugena Tomini është emëruar zv.ministre e Shëndetësisë.  Vendimi për kalimin e shefes së shërbimit të epidemiologjisë në ISHP si zëvendës ministre është marrë në mbledhjen e qeverisë dhe është botuar tashmë në fletoren zyrtare.


 Tomini nuk ka zëvendësuar asnjë prej zv.ministrave aktualë, por i shtohet ekipit aktual të ministres Ogerta Manastirliu. Tre zëvendës ministrat e tjerë janë Mira Rakacolli, Albert Nikolla dhe Bardhylka Kospiri.

4 Comments

  1. Kur trupat gjermane u rrethuan ne Vollgograd (ne ate kohe quhej Stalingrad), Adolf Hitleri e ngriti ne grade komandantin e armates gjermane. Gjeneral koloneli von Paulus u be feldmareshall dhe bastuni simbol i kesaj grade u hodh me parashute se bashku me furnizimet ushqimore.

  2. Ca eshte kjo ministri me 4 zv.ministra????

    Te kjo ministria paska me shume ministra e zv.ministra sesa pastruese:).
    S i shkoi kjo pune, “une aga, e ti aga, kalin kush e nga”

    O ju sherdhefsha robt o Tire ministre e zv.ministre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu