• |
ide | kryesore

FOTOLAJM/ A e bojkotuan Ramën familjarët e të vrarëve të 21 Janarit?

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në sallën ku Edi Rama mbajti fjalimin e përvitshëm për 21 Janarin familjarët e të vrarëve ishin të paktë, siç u duk edhe nga transmetimi i drejtpërdrejtë në ERTV. Nëse vihen re me kujdes pamjet, duket që në sallë ishin më shumë ministra dhe staf i kryeministrit Rama se sa familjarë.Herë pas here të afërm të të vrarëve kanë shprehur ankesat e tyre për mungesën e drejtësisë, megjithatë mbetet e paqartë nëse një pjesë e tyre kanë zgjedhur të mos bëhen pjesë e dekorit kryeministror, që nuk ka mbajtur ende premtimin për drejtësi.

12 Comments

 1. Nga mos ta bojkotojne. Lul petulla ishte min i brendshem, asnje gjemb ne kemb si hyri, tani do pushtet sikur ska ndodhur gje. Sala i vrau dhe i tha hajt prap po ta mbajti, ky prape ja rrujti. Nga mos ta bojkotojne.

 2. O sa u fry lana nga lotet e rilindaseve,thone ata qe e pane qe me shume lot derdhi shoku Gramoz pastaj vinin me radhe Arben Hametaj,Spiropali Balluku,Brace ,Ramiu,Erion Veliaj qante me ligje me oi ,e shume te tjere ripjerdhs,.Problem do ta kene Tiransit nga fryrja e lanes nga permbytja.

 3. O Bushat, po mire ky i gjati mori pushtetin dhe i tradhetoi, dhe me sa duket do te ike, po ju si gazetare parimore a do te beni presionin e duhur qe keto vrasje t’i zbardhe kryeministri ne ardhje Lul Basha, apo ai nuk duhet shqetesuar me te tilla detaje, per aq kohe sa as e studio nuk e pyesin me per kete ngjarje….

 4. Ata jo vetëm që duhet ta bojkotojnë por të padisin Ramën si nxitës për vrasjen e tyre.Ai që urdhëroi të sulmohet me dhunë kryeministria e që i çoi si dhëntë në thertore e duke qënë i ndërgjegjshëm për atë që po bënte.Më vjen keq për familjarët e viktima por Rama i ka përdorur keqazi.

 5. Per 4 te vraret ne Amerike akuzohet Trump per nxitje revoltash. Po ketu kush i nxiti . Nuk ishin revoltues por huligane te paguar.

 6. KUJTONI MASAKREN E 2 PRILLIT NE SHKODER 1991, ME MINISTER RENDI MOZ CIGAREN!

  A U DENUA GJE MOZ CIGARJA??

  URIME PER EMISIONIN…..

 7. Edhe presidenti Baiden do ti shpalli deshmor ata 4 amerikanet qe sulmuan kapitolin,por ne 2024 kur te behen zgjedhjet perseri ne amerike.Sot duhet te kremtohej Kongresi Lushnjes qe e beri kete vend shtet,Palikari shpalle deshmor ata qe sulmuan shtetin,pra antishteti behet deshmor,pika ketij vendi si tallet me historin e tij dhe pastaj do BE.

 8. Ca mut monstre paske qene O Ramazan, o pinok, o hiporkit. Ty duhet te merresh i pandehuri i pare qe thirre kete kryengritje e shpartallove kryeministrine. Per analogji,ne Capitol u vrane 4 vete por nuk i shpalli njeri deshmor, e plus qe akuzohet Trumpi si nxitesi i pushtimit te Capitol-it.

  Ai bobi qe i vrau e vure kryerilindes te Matit per sherbimin qe te beri.

  O Fatos Nano te qifsha robt ca na bone. Pse e mbajte kete mizerje me thonj te zi kur erdhi ne Shqiperi.

  Edi Rama: Te qifsha robt dhe ty o kryeministri me robqir i tere kohrave ne Shqiperi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu