• |
ide | kryesore

Greqi/ Arrestohet 30-vjeçari nga Shqipëria, dyshohet se përdhunoi një 15-vjeçare me probleme mendore

-Instant, Lajme, Planet

Arrestohet nga policia greke një 30-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet se ka përdhunuar një 15-vjeçare, me probleme mendore.


Ngjarja ka ndodhur të martën në mbrëmje në qytetin e Volos. Sipas mediave greke, shqiptari dhe e mitura janë njohur në rrjetet sociale dhe pas kësaj janë takuar.


Prindërit e viktimës, pasi dëgjuan dëshminë e 15-vjeçares, depozituan një padi në polici duke pretenduar se, shqiptari kishte përfituar nga paaftësia e pjesshme mendore e vajzës për të abuzuar më pas seksualisht me të.

Pas kësaj 30-vjeçari u arrestua. Por gjatë marrjes në pyetje, shkruajnë mediat greke, ai ka mohuar të ketë abuzuar me vajzën, kurse ka thënë se vetëm e ka puthur atë.

Mirëpo, ka dyshime se deklarata është e rremë. Shqiptari nën akuzë mund të dënohet së paku 10 vjet heqje lirie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu