• |
ide | kryesore

Greqi, të shtëna me armë në Selanik

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një alarm u dha disa orë më parë në zonën e Ippokratio, në Selanikun lindor, pas disa të shtënave me armë zjarri, nga persona ende të pa identifikuar.


Dëshmitarët okularë i thanë Thesstoday.gr se, në kryqëzimin e Rrugës Karamanli dhe 28 Tetori, persona të panjohur qëlluan dy persona drejtpërdrejt dhe më pas u larguan.


Raportet e hershme tregojnë se ka dy të plagosur në vendngjarje, njëri prej të cilëve u plagos në këmbë. I pari u largua me automjetin që kishte ardhur dhe i dyti u largua në këmbë. Ndër të tjera, katër predha të gjetura të hedhura nga autorët e krimit, u gjetën në vendin e ngjarjes .

Sipas informacioneve më të reja, nuk përjashtohet për një episod të fansave. Për mrekulli, nuk pati viktima, pasi brenda dyqanit, në atë kohë kishte punonjës dhe klientë. Menjëherë në vendin e ngjarjes shkuan oficerët e policisë, të cilët po hetojnë ngjarjen.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu