• |
ide | kryesore

Greqi/ Tërmet 4.4 ballë trondit ishullin Samos

-Instant, Arkiva, Lajme

Një tërmet me një madhësi paraprake prej 4.4 ballë tronditi të enjten ishullin lindor të Egjeut, Samos. Asnjë dëm ose lëndim nuk u raportua.


Instituti Gjeodinamik i Athinës tha se tërmeti nën det kishte një epiqendër 15 kilometra në veriperëndim të ishullit, pranë epiqendrës së tërmetit vdekjeprurës të 30 tetorit 2020, kur dy persona vdiqën.


Lëkundja e tij ndodhi në orën 1.37 të mëngjesit me orën lokale dhe u regjistrua në një thellësi prej 10.5 kilometrash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu