• |
ide | kryesore

I veshur si burrë dëbore, shkatërroi Lamborghinin: lojtari i West Ham tani paguan 22.000 euro siguracion

-Instant, Sport

Përveç dëmit, edhe befasia. Kur në ditën e Krishtlindjes në 2019 Michail Antonio – i veshur si një burrë dëbore – përplasi Lamborghini Huracan në koshat e plehrave, të fshehura nga një mur i ulët, i një shtëpie në Balham, një lagje në jug të Londrës, jo vetëm shkatërroi makinën e tij sportive prej 245,000 €, por gjithashtu u gjend në listën e zezë të kompanive të sigurimeve dhe tani paguan një shumë joproporcionale për të qenë në gjendje të drejtojë makinën e tij Mercedes-Benz G63. “Këtë vit e kisha të vështirë të siguroja makinën – tha sulmuesi 30-vjeçar i West Ham – sepse askush nuk donte të më siguronte. Mu desh të shkoja në një kompani të specializuar sigurimesh dhe si pasojë sigurimi im është një çmenduri. Ata më ofruan 10,000 paund (11,300 euro) për të siguruar një Audi A3, por tani unë kam një G63 dhe kështu çmimi është dyfishuar. Por preferoj të shpenzoj 20,000 £ (22,600 €) dhe të ngas një G63 sesa të paguaj 10,000 £ për një A3 ”.


Në lidhje me episodin që i kushtoi atij makinën e adhuruar Huracan (“sa më mungon ajo makinë”), Antonio tregoi për herë të parë se si shkoi me të vërtetë ngjarja. “Ishte dita e Krishtlindjes dhe rruga ishte e rrëshqitshme, por makina mbante mirë edhe në kthesë, kështu që unë po shkoja 30/35 mph në një rrugë me një kufi prej 30. Në një moment, megjithatë, ndërsa isha në kthesë, makina rrëshqiti dhe unë bëra gjënë më të keqe që mund të bësh në akull, shtypa frenat. Përfundova në bordurë, por gjithçka ndodhi kaq shpejt, sa nuk e mbaj mend, pastaj pashë tym që dilte nga pjesa e përparme e makinës, e cila ka motorin pas saj, dhe mendova se gjithçka po shpërthente, por ishin vetëm airbag-et. Kështu, mu desh të dilja nga ana e pasagjerëve. Ishte një çmenduri, edhe sepse kisha veshur një kostum burri dëbore dhe as sot nuk e kuptoj pse nuk e hoqa ”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu