• |
ide | kryesore

“Liria ka emër”, Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë ai do të lartësohet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar sot presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, në kuadër të 15-vjetorit të vdekjes së tij. Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i qeverisë theksoi se sa më shumë kalon koha, aq më shumë lartësohet Ibrahim Rugova.


“Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë”, -ka shkruar Rama, ndërsa ka postuar dhe një foto të Rugovës, hashtagun “LiriaKaEmër”.


1 Comment

  1. Vertet liria ka emer. Ne panteonin e saj emri i Rugoves eshte shkruajtur me germa te arta.

    Por liri nuk do te thote te jesh i lire vetem nga te huajt. Nje popull mund te jete i roberuar

    edhe kur nuk eshte i pushtuar . Diktatoret e vendeve te vogla nuk kane fuqine t’u heqin

    lirine kombeve te tjera por ata perpiqen tua heqin lirine vendit dhe kombit te vet.

    Nje shembull i gjalle i kesaj perpjekje je ti o KM yne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu