• |
ide | kryesore

Nuk mbanin maskë, gjobiten 453 qytetarë në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

453 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse janë ndëshkuar me masë administrative, në  24 orët e fundit. Si rezultat i kontrolleve, Patrullat e Përgjithshme dhe ato të Policisë Rrugore kanë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 453 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.


Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 5 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.


 

4 Comments

  1. O shtet shkerdhate, i vini gjobe miletit jashte pse smbajne maske kurse emisionet televizive me nga 30-40 ne ambjent te mbylllur pa maska e qe rrine byth me bythe nuk shkoni ti vini gjobe. Karlliku spaska fund ne kete vend e me kete shtet.

    1. Per cfar gjobash e ke fjalen ti? Keto nuk jane gjoba, jane copa letrash, fleta lavderimi. Edhe po te duash ti ta paguash “gjoben” nuk ke se ku e paguan e jo ne te ta mari shteti me zor.

  2. Gjobat do te hidheshin te fatura e dritave. Por kjo gjindje inteligjente kur i hodhi faturat, u bllokua sistemi i kompiuterik i oshe. Nuk arrijne dot ta ndreqin. Lesh arapi.
    Sa me shpejt koloni e sudanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu