• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ku ishe ti në 21 Janar? Shikoni ç’bënte Erion Veliaj në protestë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

21 Janari është një ditë që do të mbetet gjatë në kujtesën e protagonistëve. Kushdo që ka qenë në protestë, për dinamikën që mori ngjarja, e mban mend mirë ku ishte, si u zhvendos gjatë të shtënave etj. Dihet pozicioni i Lulzim Bashës në tarracën e kryeministrisë, Sali Berisha në zyrën e tij, Rama që bën me shenja, deputetët socialistë nëpër lokalet e kullave përballë kryeministrisë etj.
Sot për protestën e 21 janarit ka folur edhe Ertion Veliaj, që kujtoi protestën e 10 viteve më parë.


“Ata njerëz nuk u vranë pa dashje, nuk u vranë as me çadra, as me stilolapsa. Ata njerëz u vranë me plumba në mish, kur Saliu ishte në kryeministri dhe Luli ishte ministër në tarracën e Kryeministrisë”, deklaroi Veliaj sot në përvjetorin e 10 të vrasjeve.


Po Veliaj ku ishte në 21 Janar? Një video që qarkullon në internet zbulon shumë për rolin e tij asokohe. Ai duket se si hedh bojë të kuqe në kokën e njërit prej protestuesve që zuri faqet kryesore të gazetave ditë më pas.

Një manipulim i pastër i protestuesve për t’i bërë të mendonin se njëri prej tyre ishte mbuluar me gjak. Ndiqeni videon më poshtë:

21 Comments

 1. Keta jane mjaftistet e Sorosit qe u edukuan ne Shba dhe sot po na qeverisin – Veliaj, Mazniku, Balluku dhe shoket!

 2. Vetem nje vemie si Lali Sdromsi mund ti beje keto pislliqe.Thirreni ne emisoin dhe plasjani videon ballit ta degjojme nje here cfare do thote plera.

 3. Komunistet jane kampione te inskenimeve, i kam pare te filmat me dogma partizanesh.

  Por nje gje te jeni te sigurte, vendin ne burg e kane Saliu, Romsi, Meta, Basha shoqeruar edhe nga papagall Ngjela qe bente thirrje per dhune, vrasje, gjak ai bo|e se ci kishte hip zell i modh ate dite per dhune i zot e merr vesh, Po futini ne burg te gjithe keto perfshi dhe Tak orakullin se aty e kane vendin e te jepni nje far drejtesie per ato viktima qe bihen pre e politikes. Te vdesesh per politikanet eshte budalliku me me brire qe mund te beje nje njeri ne jete.

 4. po ti kishte dal aq gjak kti robit s’do e kishte kap gjys oreshin

  te kuqte jane mjeshtrat me te medhenj te coup d’etat

  ate qe e kane, e kane

  mashtrusa te lindur me phd

 5. Ore sa kile “gjak” paska pasur ky kamikazi se po bente dush me “gjak” duke ecur neper turme.

  O po ska thene kot Pjeter Arbnori, keta jane specialista jo socialista.

 6. Ky dhemje ku mashtrues ky ipa moral ky hajn ky pederast ky sekti keq qe shpiku dhe griselden ky maskara duhet te interrnohet burgoset izolohet sepse vetem vrer ndaj njerzimit shperndan KY KUR RAMA I OFENDONTE TE SHOQEN I TURREJ BERISHES SE PSE E PERSERIT THENJEN E RAMES DHE JO RAMES KY QE NE CDO 100.M KA VENDOSR NJE KJOSK KA NGUSHTUS RRUGET E TIRANES VETEM E VETEM PER KJOSKAT KY QE NE CDO 100.M KA VENDOSUR NJE KULLE SHUMKATESH KY QE KA RRITUR TAKSAT DHE PARKIGJET ME 10 FISH PRA KY MASHTRUES GENJESHTAR QE DHE DASMEN JA BERI NENA DHE SHTEPIN JE BLEN NENA E GRUAS NAK KA SHTET DHE POPULL KY E KA VENDIN NE BURG NUK KA PUNUAR ASNJE DITE NE JETEN E VET VETEM MASHTRIME SE KAME SHITUR FIQ SEPSE ATA QE SHESIN FIQ KY I URREM ME SHUM SE CDO GJE KY VETEM ORGJIT NUK URREN………..

 7. Fjalën e hapjes e mbajti kryetari i PD-së Lulzim Basha, i cili kujtoi ato ditë të zjarrta kur qeveria ku ai ishte ministër i brendshëm, shkërrmoqi një grusht shteti të rrezikshëm që kërcënonte direkt kryeministrin Berisha.

  “Edhe pse gjëmonin stilolapsat-top, dhe na vërshëllenin çadrat-kundërajror në veshë, ne qëndruam”, tha Basha, “sepse kishim në krye legjendarin, të pagabueshmin, të papërsëritshmin Sali Berishaaa!”

 8. Kjo eshte e papare! Ua çfare mostrash , njerez primitiv, çfare shkollash kane bere keta ?! Shkollen e uraihipit ! Mostra te shemtuara

 9. Ky i ben te gjitha, emrin duhej ta kishte mashtrim pa permendur ato qe ka deklaruar per dasmen e tij etj, mashtrimet me pikante, eshte lyerja me boje e nje budalli qe e kane paguar qe ashtu i lyer me boje te shfaqte budallekun. Mashtrimi tjeter i Velise, eshte kur beri rolin e gjinekologut per gruan e kryebashkiakut Kavajes Roshi, duke i futur jastek nen fustan, e pastaj deklaronte se Sali Berisha, i ka nxjerr femijen nga barku gruas se Roshit, per inat se ky socialist i “ndershem “, beri popullin e kavajes per vehte dhe fitoj bastionin historik te PD. Leri me kullat tash 7 vite, ku Tirana eshte bere xhungel urbane, vetem per ke pastruar paret e pista krimi organizuar me ne krye pushtetin vendor e wendror.

 10. Ky sajoji dhe griselden dhe shume manipulime te tjera me urdher nga lart . Por mire te na i bejne kur lejojm zdromsa te tille te vijne ne pushtet e te behen te paprekshem nderkohe qe vendin e kane ne birrucë

 11. Tamam njerëz perversa!!Se mos është hera e parë.E ka zanafillën që më 1941.A harrohen armët në kishë.Proçeset gjyqësore të sajuara nga sigurimi.Dëshmitarë të remë.Apo Griselda.E kanë në gen keqësinë.E keqja ësh

 12. Tamam njerëz perversa!!Se mos është hera e parë.E ka zanafillën që më 1941.A harrohen armët në kishë.Proçeset gjyqësore të sajuara nga sigurimi.Dëshmitarë të remë.Apo Griselda.E kanë në gen keqësinë.E keqja është se ka njerëz qëi besojnë akoma këtyre mostrave!!!

 13. eshte kaq e thjeshte ,kur partickat tona jane te deshperuara per pushtet nxijne cdo gje dhe lideret e tyre i kane premtimet lume ,atehere e bente i gjati ,tani lulushi e keshtu do vazhdoje derisa ai popull dele nuk i con ne pension me vote.
  jemi popull kryesisht injorant qe nuk di te shkruaje tamam as gjuhen e tij …..e pastaj kerkojme te drejta ,liri e cdo gje tjeter por sdime te drejtat minimale ne pune e slexojme as nje kontrate kur e firmosim ….duam shtet pastaj …mos me beni te qesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu