• |
ide | kryesore

Basha publikon në video familjen që jeton në varfëri të skajshme: “Duhet të sjellim një të ardhme më të mirë”

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar një video ku shfaqet një familje e cila jeton në varfëri, e pamundur për t’i siguruar fëmijëve edhe librat e shkollës apo sendet më bazike të përditshmërisë, të cilat mund t’i sigurojnë vetëm duke hyrë në borxh. Duke iu referuar zgjedhjeve të 25 prillit, Basha shkruan se ka ardhur koha për një të ardhme më të mirë.


“Pas 8 viteve të dështimit të Ramës, pasi kostoja e jetesës është rritur dita-ditës, ka ardhur koha për ndryshim. Rama duhet të largohet, dhe ne do të sjellim një të ardhme më të mirë për Shqipërinë”, tha Basha.6 Comments

 1. patjeter shit ca nga pronat qe ke dhe ndijmoje se shume ke vjedhur . Mos permendin shitjen e detit, vrasjet e 21 Janarit etj. Jeni te gjithe hajdute te pangopur e sju vjen fare keq per popullin por e keni mendjen si te vini ne pushtet qe te vidhni me shume

  1. Ore hason! Edhe sikur të harxhojë gjithë pasurinë e tijë personale problemi nuk zgjidhet. Shteti e zgjidh këtë problem me mirëqeverisje dhe kujdes për shtresat në nevojë. Hiqni dorë nga kjo llogjikë primitive komuniste “shit pasurinë tënde , ndihmo të varfrit”.Shteti po të dojë le të rrisi taksat për të pasurit dhe t’ përdori në buxhetin e ndihmës shoqërore.

 2. dy keshilla per Bashen :

  – E para – Rama nuk eshte i deshtuar, qellimi i tij ka qene pasurimi dhe sot ka miliarda euro,
  qellimi i tij ka qene pushteti apsolut dhe sot eshte nje mbret i pashpallur qe nuk
  pjerdh, per ligj as per kushtetute, as popull as per opozite. Premtimet e tij kane
  qene mjeti per te ardhur ne pushtet dhe jo qellimi per ti realizuar, perkundrazi ai
  ka bere pikerisht te kunderten e asaj qe ka thene por qe ishin qellimi dhe objektivi
  i tij i vertete paqsurimi me cdo menyre dhe pushteti me cdo mjet. Pra KM-ja eshte
  i permbushur ne objektivat e qellimet e tij jo i deshtuar.

  -E dyta- Mos thuaj se duhet te largohet, sepse eshte disfatiste dhe jo motivuese, sepse qe duhet
  te largohet e dine te gjithe dhe e kane ditur shume vite perpara qekur mbushi
  parlamentin e administraten me bandite e kriminele, qekur kanabizoi krejt Shqiperine,
  qekur mbushi burgjet me fakire per 30 mie leke, qekur shembi me mijera shtepi te
  njerzve te thjeshte per tu liruar sheshe ndertimi oligarkeve e krimineleve, qekur dha
  PPP, Koncesione tridhjete vjecare nje grupi oligarkesh qe ndan parate me te, qekur
  largoi nga vendi 400 mije teb rinj e te tjera e te tjera, prandaj ti duhet te thuash
  DO TE LARGOHET sepse sado i pasur te jete, sado pushtet te kete, sado trafikante
  kriminele e bandite te kete me vete, sado media e ambasadore te kete blere prap
  se prape para fuqise se popullit qe don ta heqe qafe me cdo cmim, fuqia e tij eshte
  e vogel. Populli don vetem dike qe ti prije. A jeni ju aI person ? Kjo mbetet per tu
  pare.

 3. KETO HISTORI ME FUKARENJ NUK TE JAPIN PIKE O BASHA . KESHTU KISHTE EDHE NE KOHEN TENDE , AKOMA ME SHUME KA TANI , SHUME ME SHUME DO KETE EDHE NE TE ARDHMEN .
  PREMTONI BURGUN PER PALLOSHIN DHE MINISTRAT SUPERHAJDUT TE TIJ . PREMTONI BURGUN PE DREJTORET E DREJTORIVE DHE KRYETARET E BASHKIVE SE I KTHYEN INSTITUCIONET SI BANKA TE TYRE PRIVATE . PREMTO REFORMA TE GJITHANSHME NE FAVOR TE MILETIT DHE JO REFORMA PER VETEN TUAJ . PREMTO DREJTESI , LARGO TE GJITHE GJYKATESIT , PROKURORET DHE OPGJ-TE DHE ZEVENDESOI ME TE RINJ . ZGJIDH NJEREZ TE NDERSHEM DHE LARGOI ATA QE 8 VJET ME PARE JU HAPEN GROPEN ME BABEZINE E TYRE . ME PAK FJALE REFORMOHU DHE REFORMO GJITHÇKA.

 4. Sa mire qe asht Basha e mendon per keto fukarenjte.
  Ket videon ku e bone? Te ajo vila me pishine apo te vila ne bregdet?
  Xhosefina tha se ti ke kater vila, dil e diskuto njihere me ate se ta tregon vendin ajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.