• |
ide | kryesore

Qeveria Biden ashpërson masat: Do të mbahen maskat në autobusa, avionë e kudo

-Instant, Lajme, Planet

Administrata Biden është e vendos që të forcojë masat e marra kundër virusit Covid-19. Më e prekur nga këto ndryshime të reja duket të jetë industia e udhëtimeve. Kjo pasim me anë të një urdhri të lëshuar të enjten presidenti Joe Biden kërkoi që maskat të mbahen në aeroporte, avionë, autobusë dhe në të gjitha mjetet e tjera të transportit. Ushdo që do të udhëtojë drejt Amerikës do të detyrohet të vetkarantinohet.


Duke ia dedikuar të gjithë ditën e tij të parë pandemisë që ka mbërthyer vendin, Biden po ashtu ka kërkuar që gjithë udhëtsrët drejt SHBA-së të jenë të pajisur me një test negativ për Covid-19. Megjithatë në urdhrin e lëshuar nga presidenti nuk njoftohet se cilat do të jenë penalitetet në rast shkeljeje.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu