• |
ide | kryesore

Renea rrethon Niklën, kontroll në banesat e “të fortëve” të Krujës

-Instant, Lajme, Të fundit

Në zbatim të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, forcat Renea kanë organizuar një operacion blic në në Nikel të Krujës. Në shënjestër të operacionit kanë qenë  banesat e 7 shtetasve që dyshohet të jenë të përfshirë në një grup të strukturuar kriminal. Blutë kanë njoftuar se shtetasit që janë proceduar penalisht nga SPAK janë:


  • Durim Bami
  • Valter Bami
  • Bedri Haka,
  • Marklen Haka
  • Gentjan Koçi
  • Ylli Çangu
  • Ervin Kodra.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit, në të cilin janë përdorur edhe drona, janë gjetur dhe sekuestruar prova materiale që do t’i shërbejnë hetimit në interes të procedimit penal.


 

 

 

3 Comments

  1. Bravo SPAK, po punon jo shaka. Perderisa te jene ne pushtet kriminelet qe I mbrojne keta cirongat per interes te tyre grupet do te shtohen edhe me shume. Tallu spak Tallu, mbrojtese I Krimineleve ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu