• |
ide | kryesore

Basha flet nëse do të largohet nga PD po të humbasë zgjedhjet

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me optimizëm iu shmang pyetjes së gazetares Nisida Tufa në News 24 rreth vendimit të tij për të lënë postin aktual në PD në rastin e humbjes së zgjedhjeve. Basha tha se shqiptarët do të zgjedhin ndryshimin, duke mos e llogaritur aspak mundësinë e një humbjeje.


Nisida Tufa: Dakord, ju do të vijoni të jeni në krye të Partisë Demokratike?
Lulzim Basha
: Pa pikë diskutimi që shqiptarët me 25 prill do zgjedhin ndryshimin dhe nuk do të ketë forcë që do ta ndal ndryshimin. Partia demokratike do të fitojë, opozita e bashkuar do të fitojë, socialistët do të kenë shansin që të rikthejnë partinë socialiste në një forcë progresive dhe jo në një bashkëpunëtorë të hapur të mafias siç e ka bërë Edi Rama, siç doli nga përgjimet


Nisida Tufa: Zoti Basha, edhe një pyetje që bëhet masivisht për drejtuesit e 12 qarqeve, kur do ta kompletoni formatin tuaj, ju thatë brenda afateve, por është pyetja që shtrohet më së shumti por edhe ajo e marrëveshjes që ju pyeta me aleatët.
Lulzim Basha: 
Për të dyja dhe për të gjitha pyetjet e tjera ju thash jam këtu për tu përgjigjur çdo pyetjeve të tuajat. Do doja të shpenzonim pak më shumë kohë me..
Nisida Tufa: Ajo që quhet edhe qeveria hije?
Lulzim Basha:
 Jo qeveria hije është diçka tjetër dhe në Shqipëri siç e dini ju nuk është një praktik që ndiqet por kur të filloj shpalosja e programit ju do të shikoni një pjesë të madhe të ekipit që punuan për programin dhe midis tyre pa diskutim do të ketë emra që në ekzekutivin e nesërm do të kenë përgjegjësin e zbatimit të këtij programi.

 

 

 

19 Comments

 1. Basha nuk i pergjigjet pyetjeve ???? jooo.. Nuk eshte e vertete kjo.
  Ai perjgigjet por jeni ju qe nuk e kuptoni ose nuk e merrni si pergjijge ate qe thote ai.

  1. “Ky fle akoma”
   Është propoganda më idiote e Ramës që ka zënë vënd tek shqiptarët që modelin e liderit politik nuk e shohin tek Basha që komunikon qetë e natyrshëm me publikun, po me karagjozin dymetrosh që tundet e shkundet me gjithë trup, me krah e këmbë e gënjen pa pushim me orë të tëra duke e pasuruar “elokuencën” e tik me batuta vulgare e fjalë banale prej rrugaçësh.
   Edi Rama pas 25 prillit në shpëtoftë përkohësisht nga drejtësia, do ta shohim të bëjë konkurencë me humoristin Agron Llakaj.
   Agroni si partner ka Jefrin kurse Rama ka për të marë si partnere Donikën që “ha burra”

 2. Thuaj do largohem o idiot . Keshtu u jep siguri votuesve te tu dhe tregon se do jesh fitues .
  Se ne realitet po humbe me te vertet ty militantet do te bojne llokma llokma o nyje .
  Prandaj jepu besim dhe thuaj me plot gojen ne do fitojme .

  1. Nuk ka sepse ta shohësh minarenë e xhamisë së Ethem Beut me sytë e myftyut të Tiranës.
   Plasi sytë e shikoje vetë plasaritjen që duket kjartazi që ka marë minareja.

 3. Lul Basha ka humbi zgjedhejt ne 2013 kur ishte nr 2 i partise. Humbi me vone edhe dy pale zgjedhej vendore edhe nje tjeter parlamentare. E fryu bazen duke thene qe mi vodhen, u fut ne cader morri gjysmen e qeverise, humbi zgjedhjet dhe tha prape qe mi vodhen.
  Ky BQr e ka shtu dite mbas dite pasurine duke qene ne opozite dhe si plas shume trapi me e marr pushtetitn. Eshte shume me komod ne opozite me lidhjet qe ka me Ramen. Vilat i ka, del e ben ndonje koference shtypi, nonji video, ben sikur akuzon dhe kaq.

 4. Liza ne boten e çudirave… Mos prisni te marre gje persiper… Ai fol kur i thote Ai tjetri… dhe pasi merr nje shkelje syri nga Likja….
  Eshte njesoj si Ai me timon e tepsi (perdor ato metoda qe ka perdor edhe Ai dikur…)…
  Ai nuk flet se, per me fol/ folin burrat ….
  Nese Ai do te quhet perendimor atehere perendimi paska dale ne lindje…
  Ku e ka opoziten dhe opozitarizmin (kur do te dale ne drite programi i Tij “berthamor”)…
  Ahh harrova po punon per zgjedhje te parakohshme dhe pa ER ne postin K/M….
  Pffffffffffffffffffffffffffffff
  Nese Ai tjetri tallet gjithe dites, Ky tallet diten dhe Naten me kete popull te vuajtur ne shekuj…
  Perse nuk behet burre nje moment te vetem por, ne ate moment qe do te behej burre do te shkermoqej piramida qe i mban se bashku…
  Ky nuk don te fitoje opozitarizmi ne Shqiperi prandaj fshihet pas gishtit…
  Asnje pergjegjesi nuk merr Ai sepse, pergjegjesi marrin BURRAT dhe jo Ai qe ka mbet te floket me llak…
  E ka lene te gjithe opozitarzizmin (Ky qe eshte) duke pritur pranveren qe ka Ai ne mendje (si i ndritur dhe i lexum shume ne….)…
  Do shkoj dere me dere…. on-line…
  Jo çdokush qe s’flet eshte duke mendu ndonje zgjidhje… Kot e kam edhe vete, Ai ma mire qe nuk fol se, kur fol veç marrina nxjerr…
  Eshte duke perzgjedh kandidaturat qe duan perendimoret se, do i çoj direkt ne PE apo kongresin 🇺🇸
  Ajo i ka prish pune se, votat i ka te fituara….
  Kur te vij une K/M dhe ne fakt Ai nuk don sepse, Ai qe ka dy pare mend, nuk kerkon pushtet te falur nga…. por ben punen qe duhet per te ardhur edhe ajo dite qe te vije pushteti …
  Eshte e kote…
  Studentet 👨‍🎓 i kane blloku me kohe… Nuk ka ndryshim duke mos ndryshu asgje….
  Çfare tjeter…

 5. Ec banda ec aty ….!
  Keni njemije halle o mjerane andej nga çeta juaj e hajduteve dhe krimineleve qe po plasin ne çdo ore e merreni me Kryetarin e Opozites sot,me 25 Prill 2021 Kryeminister !
  Nje gje dihet me siguri….,Edi Rama do kerrehet dhe ju do ngelni me gisht nga pas !
  Nuk ju vjen zor nga familja more te fandaksur qe mbroni akoma edi ramen ?
  Si do e donit Ju, Bashen ?!
  Qe te ishte i lidhur me Mafian ?
  Ti jepte tendera Ruseve,e te bente gjasme nuk i duam ?!Ti thithte .arin Erdoganit duke i falur token dhe çdo lehtesi tjeter fiskale e kush do e administroje Spitalin do jete turk apo shqiptar apo ti lepinte bythen kryeministrit Grek,per ti marre Vangjel Dules 5 vota me shume,duke i bere Greqise 13000 klm 2,dhurate !?
  Jo Basha ua tha troç eshte i pari kryeminister i arsimuar ne perendim me mendesi perendimore dhe pro europian !
  Me 26 Prill 2021,do mbylle kufinjte,nuk do ju leme te ikni pa dorezuar plaçken e grabitur nga ju socialiste te degjeneruar per 8 vite rresht,do behet drejtesi ne kete vend !Mafia do shkoje ne burg dhe ju ordinanca do ushqeheni me jashtqitjet e tyre ne distance !

 6. Nisida pyet Bashen ?A do humbni ju ?E cfare mendje ke,te kripsha trute gazetare e madhe fort ?!Hahahahahaha.8 vite e pafund skandale,katastrofe ekonomia, vjedhje pafund ngado e kudo e cfare pergjigne pret ,bibe ?!Tani dhe Mafia nder ne dhe nuk iu pergjigj pyetjes qe Erioni i çon Irfanit Plehraxhiut e ky Nisides me tre ton bythe!
  Ka vetem nje rruge per te shpetuar dhe Shqiptarer duhet ta dine mire fare !
  Zgjedhjet do i fitoje Partia Demokratike,Lulzim Basha kryeminister,votoni per te !

 7. ja kam dhënë për ndërtim ndërtuesve Roland Rexho dhe Grida Duma të cilët ishin bashkëpronar të firmës ndërtuese “Kristian Costruction” sh.p.k. dhe në përfundim ata detyroheshin të kalonin në pronësinë time tre apartamente me nga dy dhoma dhe një kuzhinë me sipërfaqe totale 283 m2.

  Të lartpërmendurit më kanë dorëzuar vetëm një apartament me sipërfaqe rreth 90 metra katrorë dhe sipërfaqet e tjera të cilat duhet të ishin në pronësi time i kanë shitur tek persona të tjerë.

  Veprimet e kryera nga të lart-përmendurit plotësojnë elementët e veprës penale të vjedhjes me anë të mashtrimit parashikuar nga neni 243/2 të Kodit Penal.

 8. O Zot së çfarë kafshërie ka prodhuar propoganda e qeverisë kriminale të ripjelljes !!!!!!!!
  Antimafia italiane ka kapur një grup prej 50 mafiozësh të Ndraghetës e ku nga përgjimet e bisedave të tyre telefonike duk se një ministër, një biznesmen, kryetari i bashkisë Veliaj etj. duket kjartë se kanë bërë pazare tenderash të ndërtimeve me fitim 20% për çdo ndërtim, e cë krimba të halesë së mavijosur, meren me komente se si është Luli apo se çfarë zjotë Lali Plehu për Dumën.
  Në fakt nuk ju vë faj fare këtyre trushpëlarëve.
  Hap sot faqet online të dy mediave më të mëdha publike, T.CH. e KLAN, e asnjera prej tyre nuk jep lajmin e skandalit që ka zbuluar antimafia italiane, por ju bëjnë jehonë vetëm idiotësive të Erion Veiajt., me disa shkrime se çfarë ka thënë ky gënjeshtar i provuar që me Griseldën.
  Sipas Lal Plehut, Basha i paska shtuar e i ka bërë 5 “vilat e blera” e ndërkaq kur u thur në SPAK që të përgjigjej për këtë gënjeshtër, nuk ja mbajti të shkojë se i dilte gënjeshtra.
  Përse nuk na e tha asnjëherë ky gënjeshtar se ku janë “vilat e blera” të Bashës, e nuk paraqiti asnjë dokument për ta vërtetuar këtë ?
  Basha e ka deklaruar e skjaruar me dokumenta se po banon provizorisht në një shtëpi private me qira, derisa të bëhen riparimet në apartamentin e dëmtuar nga tërmeti.
  Po a ka bidalla ta besojë se Lal Plehu u pasurua e mbaro shkollën me paratë e shitjes së fiqve të vjedhur apo bëri dasmë sheikësh në kështjellë me paratë e kursyera të pensionit të mamasë ?
  Për Grida Dumën përsërit një akuzë të vjetër që dështoi me turp.
  Ajo sipas këtij gënjeshtari të paskrupullt, paska fituar apartamente në një pallat të ndërtuar në truallin e prindërve të saj.
  Po a ka shqiptar që nuk e di, se të gjithë pronarët e tokave ku janë ndërtuar pallate, me ligj kanë marë apartamente për të kompensuar vlerën e truallit ?

 9. ja dhe ky lideri “europian” qe i ben bisht pyetjes me normale ne bote ,kuptohet qarte mendesia e ketyre mbetjeve si ky rama,meta etj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu