• |
ide | kryesore

Fushata e vaksinimit, Rama kopjon arkitektin italian të kullave që po ngrihen në Tiranë, Stefano Boeri (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pak ditë më parë kur Rama njoftoi nisjen e vaksinimit antiCovid në Shqipëri, u prezantua edhe fushata e re nën logon “Shqipëria buzëqesh”. Simboli ishte një lule e verdhë brenda së cilës ishte vendosur edhe një nusepashkë. Edhe kësaj radhe kryeministri dëshmoi se në mos është një kopjac i pandreqshëm, nuk ndahet dot nga arkitekti i tij i preferuar, italiani Stefano Boeri, firmën e të cilit mbajnë edhe projekte të tjera kullash në qendër të Tiranës.


Logo e fushatës “Shqipëria Buzëqesh” është kopjuar nga një fushatë e ngjashme që po bën Italia në kuadër të vaksinimit antiCovid. Ndërsa Rama ka zgjedhur ngjyrën e verdhë të lules, Boeri për Italinë ka propozuar ngjyrën vjollcë. Ndoshta nëse Boeri s’do e kishte propozuar për Italinë, me siguri që Rama do e përzgjidhte për fushatën e vaksinimit në Shqipëri, aq më tepër kur kjo përkon edhe me ngjyrën e PS-së.


Projekti i Boerit është publikuar ne faqen zyrtare në internet të arkitektit, ku thuhet ndër të tjera se ai e ka bërë falas për autoritetet shëndetësore italiane. Logo e kësaj fushate është publikuar në faqen arkitektit dhe në kanalin e tij në YouTube më datë 16 dhjetor 2020. Kjo nuk është hera e parë që Rama kopjon projekte të tilla. Kujtoni kohë më parë se si ai kishte kopjuar nga Gjeorgjia projektin e aeroportit të Kukësit.

©LAPSI.al

4 Comments

 1. Nuk ka lene gje pa kopjuar nga italianet,duke filluar nga genjeshtrat, mashtrimet, vjedhjet, drogen, lidhet me kriminelet e mafiozet e shume shume te tjera, ah se harrova ta permend edhe depozitat ne banka off shours. I forte è.

 2. 3D 3D 3D
  DO TE ………….
  DO TE …………
  DHE NE FUND POPULLI TE SIGURT VETEM KARIN NE BYTHE KA
  REVOLUCION O DERDIMENE POPULL
  VETEM REVOLUCIOI BON FAJDE NE KETE VEND MAFIOZESH , KRIMINELESH DHE INJORANTESH . TE TRE KETO KATEGORI KANE KAPUR SHTETIN DHE PUSHTETIN POLITIKO – EKONOMIK POR MBI TE GJITHA KANE KAPUR DREJTESINE . VETEM REVOLUCIONI NA I HEQ MORRAT

 3. Qe do te thote?! cfare do te na thot ba…a sorrosjane meqe eshte 3 hapa para ….per te vendi qe e pret sigurisht. E ka siguru me koh..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu