• |
ide | kryesore

Plasin memet: “S’trembet Veliaj ia përlan 20%-shin dhe Ndraghetës”

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Sa do të rënda të jenë përgjimet italiane për mafian që kërkon të pastrojë paratë duke investuar në kullat e Tiranës, kjo nuk i ka ndaluar rrjrtet sociale të gajasen me kryebashkiakun që i ka dalë emri në këtë skandal, si njeriu që i kërkon 20% edhe Ndragetas pa pasur frikë as nga ata.


Arrestimi i dhjetra anëtarëve të grupit italian mafioz të ‘Ndrangheta-s, nxorri në pah lidhjen e tyre me zyrtarë të Bashkisë Tiranë e qeverinë Rama dhe përfshirjen e tyre në tendera korruptivë e leje ndërtimi.


Sipas përgjimeve të të arrestuarve, sipërmarrësit italianë të arrestuar kanë hapur biznese dhe në Shqipëri, veçanërisht në ndërtim dhe shëndetësi. Për këtë arsye, përfaqësuesit e mafies kanë përdorur si ndërmjetës politikanë italian, të cilët janë të lidhur me politikanët dhe zyrtarët e lartë në Shqipëri.

Përgjimet e sekserëve të Ndrangheta-s/ Si të ngrenë kulla dhe të blejnë politikanë në Tiranë

Kush është “Niku” që lidh në përgjime Veliajn me Ndragetën italiane

Ryshfeti nuk ndryshon as për Ndragheta/ 20% iu kërkua italianëve për kullat në Tiranë 

“Me 100 mijë euro kap kë të duash në Shqipëri, korrupsioni atje është total”, edhe një eurodeputet në përgjimet e “Ndraghetas”

36 Comments

  1. Ore mire, mire, po jepeni lajmin te plote.
   Mire qe hyjme ne, ne kete portal qe informojme lexuesit se ju i lini gjysmake.
   Thoni se ne pergjime del edhe Ilir Meta dhe keshilltari i tij Ilir Kulla.
   Per me bo kulla flasin.

   1. More që edhe Likja ësjtë ngatëruar në ca punë të dyshimta, kjo dihet, por ama me 20% e pallateve në Tiranë dihet se kanë fituar E.Drama për 12 vite e Lali Plehu për 6 vite.
    Mandej nuk ka asnjë të dhënë që Likja të jetë ngatëruar me mafien italiane e po ashtu asnjë eksponent i opozitës.
    Edhe sikur ky Kulla që shërben në presidencë të jetë përzjerë në këto fëlliqësitë e ripjelljes me mafien italiane, kjo nuk e ngarkon me faj presidentin pasi ai nuk ka qenë asnjëherë kryetar bashkie.

  2. Furtun ne goden e lapsit.
   Me cfar idiotesish e mbushin lexuesin.
   Na thoni se ku del emri i ndonje qeveritari? Apo hidh hipoteza. Se njerzit aq duan, se pastaj eshte apo jo e vertet. Nuk ka rendesi.

   1. Nuk është as gota e Lapsit e as stilografit po është gota e Antimafies italiane, që kur të mbushet plot, veç emrave të qeveritarëve” mund të zbulojë edhe tëndin si bashkëpuntor “vullnetar”

  3. Ha se te forta kane Shullaku e Andi Ben memo per Ramen e Veliun se ne pergjime nuk i Ka permendur njeri por pergjimet kane permendur ilir hajdutin e kshilltatet e ti ilir Kullen nje lloje siq permenden Sajmir Tahirin une mendoj se ilir hajdutit duhet te jape dorheqjen she te hetohet siq hetuan Sajmir Tahir ilir hajdutit sote eshte shoku dhe alati number 1 i Lulzim Bashes e Sali Berishes pse ju te lapsit nuk shktuani per Meten e kshilltatet e tyre

  4. Te gjithe shqiptaret e vjedhur, te gjithe shqiptaret e shtypur, te gjithe shqiptaret e pashprese, te gjithe shqiptaret e share dhe te ofenduar, te gjithe shiptaret e varferuar, te gjithe shqiptaret e papune, te pashprese, te pabuke, pra shumica absolute e shqiptareve kane pune dhe hesap vetem me KOKEN e CDO te KEQEJE, me te PAUDHIN, EDVIN KRISTAQIU.
   EDVIN KRISTAQIU= NIKU=TIRE=MAFIE=KRIM=DROG=OLIGARK=VDEKJE=PADREJTESI= VJEDHJE=FATKEQESI=SOROS=RIVDEKJE=COV19 dhe keshtu lista e ligesive te kesaj krijese te mallkuar zgjatet drej infiniteve te Ferrit.

 1. Ndrageta ka cen ne pushtet qe kur ka filluar me politik ky gerdalla i Surrelit,pastaj qifti i Erion bythes 🤮kush e pjerdh mer jahu ket paalaqo fik , super ndrageta esht gerdalla plak i gjat.

 2. Niku eshte Besnik Halili mos ngaterroni kot Maznikun.

  Eshte ai qe ka fituar 80 tendera nga Ministria Shendetesise se aty I punon dhe gruaja drejtoreshe.

 3. Mjaftoi nje pergjim per te kuptuar sesa ne llum jemi fut si komb .
  Po te germosh edhe pak keta lepuj na dalin edhe luan .
  O popull si i duron akoma ? jepu dermen qelbesirave te politikes por sidomos atyre mavi

 4. Epo kur u be dhe ky cjapi i percitur i Terpanit .kjo eshte te shqyesh bythen ,ben te zgjuarin ,mafiozin ,gangesterin, epo qija temen e semes.Kur ka popull dele dhe frikacak pse mos ta talli bythen,se te kishte qene ndonje vend tjeter ja kishin shqyer bythen me kohe ,qe kur u vra ai fukaraja Ardit Gjoklaj ky lloj kurve duhet te ishte zhdukur nga qarkullimi.

 5. Sa te kemi mjeshtart e 20% dhe majat e shtetit,nuk na del koha te merremi me megallomane si Kulla i Fatos Nanos,apo jo miku i tij ?

 6. o llaps kuptohet pse flet ti ketu e ke mbron….as kur flitet per vjedhje votash nuk ka nevoj te thuhet he a mundet te vidhni vota po thot ai i madhi he a e arritet objektivin? keshtu esht kur flitet me kode mafjoze e te pergjon policia; pse ka nevoj ti thuhet emri qeveritarit kur dihet kush esht km e kush kryebashkjaku i TR; ne fakt emri ska rendesi funksjoni qe mban pushtetari dhe Nikoja(emri) i duhet mafias….po nuk ju ben pershtypje ju pas perdhunuesve e trafikantave ne bashki kjo cudi nuk perben

 7. Megjithe perpjekjet e deshperuara te shqupit te tipit babale ,fitorja e ps edit dhe lali erit do jete fantastike ne prill. Puna shume e mire ne menaxhimin e demeve te termetit dhe pandemise ,rezultatet e sondazheve ,partite e reja te djathta qe po fitojne shume pelqim nga votuesit e djathte dhe 1 milion shuplakat e partise socialiste tregojne se humbja e shqupit do jete e thelle.

 8. ja kam dhënë për ndërtim ndërtuesve Roland Rexho dhe Grida Duma të cilët ishin bashkëpronar të firmës ndërtuese “Kristian Costruction” sh.p.k. dhe në përfundim ata detyroheshin të kalonin në pronësinë time tre apartamente me nga dy dhoma dhe një kuzhinë me sipërfaqe totale 283 m2.

  Të lartpërmendurit më kanë dorëzuar vetëm një apartament me sipërfaqe rreth 90 metra katrorë dhe sipërfaqet e tjera të cilat duhet të ishin në pronësi time i kanë shitur tek persona të tjerë.

  Veprimet e kryera nga të lart-përmendurit plotësojnë elementët e veprës penale të vjedhjes me anë të mashtrimit parashikuar nga neni 243/2 të Kodit Penal.

 9. Kam shitur fiq dikur

  Kam bere dy dasmat me nga 600 te ftuar me…pensionin e mamkes

  Jane keto vetem 2 nga rrenat qe pjerdh perdite goja e shtremberuar e Lali Dhjerit. Ajo Ajola e tij qesh me ato rrenat e tij “te rrenacakut tim” sic e quan ajo dhe…ja merr hakun vete me 100 fish rrena!

 10. Mungon bodrumi ne komente .skan çfar te mohoin 2 dit prisni der ne fund çfar do u dal se kan premtuar dhe per vaksinat do e sjellin

 11. Te gjithe shqiptaret e vjedhur, te gjithe shqiptaret e shtypur, te gjithe shqiptaret e pashprese, te gjithe shqiptaret e share dhe te ofenduar, te gjithe shqiptaret e varferuar, te gjithe shqiptaret e papune, te pashprese, te pabuke, pra shumica absolute e shqiptareve, kane pune dhe hesap, vetem me KOKEN e CDO te KEQEJE, me te PAUDHIN, EDVIN KRISTAQIU, kollaj puna pastaj me BANDEN RIVDEKJA!

  EDVIN KRISTAQIU= NIKU=TIRE=MAFIE=KRIM=DROG=OLIGARK=VDEKJE=PADREJTESI= VJEDHJE=FATKEQESI=SOROS=RIVDEKJE=COV19 dhe keshtu lista e ligesive te kesaj krijese te mallkuar zgjatet drej infiniteve te Ferrit.

 12. Ed sumshklymi osht komplet karakurve ai psikopat osht number one per lidhjet qe ka me te gjithe mafiozet brenda dhe jashte vendit mos u lodhni kot me gjet nikun,fikun dhe zagarllikun

 13. NDRAGHETA E HONGERT MUTIN KTYNE SE KTO JA KALOJN ASAJ. NDRAGHETA OSHT ORGANIZATE QE DON TE HYJE NE SHTET KURSE KTO JON SHTET QE FUNKSIONOJN SI NDRAGHETA.

 14. Ndragheta i hongert mutin ktyne. Ndragheta osht organizate qe don te futet ne shtet kurse kto jan shtet qe funksionojn si qindfishi ndraghetes.

 15. Nga Italia i erdhi huri ne prapanice Saimir Tahirit me ato pergjimet e Habilajve!
  Nga Italia i erdhi huri ne prapanice Fat Xhafkes prej denimit atje te vellacko Geronit per trafik droge!
  Tani i treti ne rradhe eshte Lali Eri me breket hequr e bythen perpjete me nostalgjine kur shiste fiq…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu