• |
ide | kryesore

Shoferi i “pandëshkueshëm”/ Nipi i zyrtarit të OFL-s që shkaktoi aksidentin kishte 43 gjoba por edhe patentë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në rrugën pas kryeministrisë dhe pranë Bulevardit Dëshmorët e Kombit, ndodhi një aksident, ku drejtuesi i automjetit tip BMW,  nipi i një prej zyrtarëve të OFL-së, Arben Dashit, u përplas me një automjet tip “Skoda”.


Në vijat e bardha që ndodhen aty, shpëtuan mrekullisht dy kalimtarë. Policia e Tiranës, nuk pati asnjë reagim zyrtar për ngjarjen.


Stiveljan Dashi, drejtuesi i BMW-së, është ndëshkuar 43 herë për shkelje të rregullave, si hyrje me semafor të kuq apo edhe tejkalim shpejtësie dhe ende qarkullonte me patentë. Sistemi i pikëve për lejen e drejtimit, për të nuk ka funksionuar. Në aksidentin ku Dashi rrezikoi dy kalimtare, ai  u ndëshkua vetëm me një gjobë prej 150 mijë lekësh të vjetra. Aksidenti që ai shkaktoi ishte tepër i rrezikshëm. Këtë e tregon edhe një prej dëshmitarëve të ngjarjes.

“Po vija nga kryeministria për të ikur tutje. Në moment pash që u përplas. Aty ishte një katrahurë e madhe. Njerëzit po iknin të lebetitur. Ç’kuptim ka, si mund të shkojë me një gjobë ky? Kush është ky?” rrëfen një dëshmitar.

Eksperti i sigurisë rrugore Arben Luzi, thotë se mjeti ka qenë disa herë më shpejt se shpejtësia e lejuar në atë rrugë: “Ai është një aksident shumë i rëndë. Fati i madh i atyre njerëzve që po kalonin, i atyre drejtuesve që po vinin nga Stadiumi Arena. Mjeti ka qenë me shpejtësi 150 km/h. Kur duhet të dimë se në bazë të rregullave të qarkullimit rrugor dhe kodit rrugor, shpejtësia maksimale e lejuar në qendrat e banuara është 40 km/h”.

Eksperti Luzi, thotë se tashmë drejtuesit të mjetit i është hequr leja e drejtimit dhe se ka nisur një hetim ndaj tij.

“Pra personi aktualisht duhet të jetë pa leje drejtimi. Pra i është dhënë një procesverbal që e ka të sekuestruar lejen e drejtimit dhe pas shprehjes së organeve të drejtësisë, do të shprehet edhe organi tjetër administrativ, për vendosjen e sanksionit plotësues, pezullimin e lejes së drejtimit”, thotë Luzi./Tch

8 Comments

 1. Thaujini atij zvministrit te brendeshem qe ben moral ne tv e more vesh kush eshte zyrtari juaj qe e mbron kete bandit.

  Ne amerike denohesh per tentative vrasje.

  E kuptuat kush ben te fortin 43 shkelje dhe asgje ,turp.

 2. Dy vëllezërve nga Mirdita, por me banim në Tiranë u janë sekuestruar gjithsej 11 makina luksoze, apartamente, lokale dhe biznese të tjera.

  Por jo vetëm kaq, vëllezërit Marku kanë lidhje edhe me Partinë Demokratike. Siç duket nga dokumenti i mëposhtëm, njëri nga vëllezërit, Elson Marku ka qenë numërues i parë në Njësinë nr.8 të Lulzim Bashës dhe Jorida Tabakut. Marku është vendosur numërues i parë nga vetë Basha,shkrimi nuk tregon qe eshte nipi i atij te ofl

  1. hahahahaha dy vellezerit , tre vellezerit, Lulzim Basha, kater vellezerit. Beje pushim sot o sufllaqe se eshte e shtune. Apo merni bonus kur “punoni” dhe ne fundjave.

 3. Kur eshte gjoba e fundit dhe pse nuk i jane hequr piket? Kaq gje mund ta verifikoje SHCBA-ja… Ta pezulloje dhe policin qe ka lejuar kete gje, se i bien vete puplat atij bythqirit Dashi. Se e ka bere i nipi bythqir jo njeri tjeter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu