• |
ide | kryesore

FOTO/ Bie masiv grurësh në aksin Librazhd – Elbasan

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Autoriteti Rruigir Shqiptar njoftoi për rënien e një masivi gurësh në aksin Librazhd-Elbasan, afër Murashit, një zonë problematike sa herë që ka reshje.


ARRSH thotë se kontraktori i mirëmbajtjes i ndodhur në terren po punon me mjete dhe punëtorë për pastrimin e plotë të rrugës për ta rikthyer qarkullimin në normalitet.


Autoritetet kërkojnë që drejtuesit e mjeteve të udhëtojnë me kujdes për shkak të reshjeve dhe lagështisë në rrugë, të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu