• |
ide | kryesore

Merrnin ryshfete për ndërtime pa leje, burg për 2 zyrtarët e Bashkisë Kamëz

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit ka dhënë  masën e sigurisë “arrest në burg” për kryeinspektorin dhe inspektorin e Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Kamëz, Dritan Nikolli dhe Ermal Baci. Sipas prokurorisë, dy zyrtarët e IMT-së merrnin shuma prej 1-3 mijë euro për ndërtime të paligjshme në Kamëz.


Hetimi për ta ka nisur pas akteve të referuara nga policia e Tiranës, ndërsa zyrtarët akuzohen për korrupsion dhe shpërdorim detyre.  Gjykata e Posaçme ka vendosur për ta edhe masën e sigurisë, vijojnë me hetimet për të zbuluar nëse ka zyrtarë të tjerë të implikuar.


3 Comments

  1. ti kalonte edhe keta te besuarit te Rakipit si ata komisioneret e tenderave te Ogertes me nje keshille per te qene me vigjilent. … apo keta nuk i kishin ndare mire perfitimet

  2. Ky Dritan Nikolli ka blere nje shtepi min 100000 euro sefundmi,ka bere nje investim 30000 euro,ne Bllokun Gintash Laprake,ka nje Butik ne Rrugen “Lord Bajron”!
    Eshte punesuar per shkak te angazhimit politik eshte kryetari i organizates se Partise Socialiste te Qendrave te votimit 2005 dhe 2005/1,Blloku Gintash.Laprake
    Te gjithe,si qemoti e kishin frike se spihunonte se ai biznes-pronar eshte i djathe ose ai i punesuar eshte demokrat !
    Ka qene punonjes i Bashkise Tirane te IMT -ja deri para 6 muajsh,e ka marre Rakip Hajduti ne Kamez si profesinonist gjobevenes dhe shume te tjere,nga Lapraka !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu