• |
ide | kryesore

“Myslimani Sami dhe i krishteri Sokrat”, Veliaj i prezanton puntorët e Bashkisë sipas besimit fetar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në përpjekje për të treguar se nuk bën dallime mes punonjësve të bashkisë, Erion Velija ka bërë pikërisht atë që nuk duhet, duke i ndarë në myslimanë dhe në të krishterë vartësit e tij. Pasi kanë pastruar mbetjet e silikonit në pjesën e jashtme të minares së xhamisë së Ethem Beut, dy punonjësve i është kërkuar një foto e cila është publikuar në profilin e kryetarit me këtë mesazh: Faleminderit myslymanit Sami dhe të krishterit Sokrat që pastruan njollë e silikonit të histerisë nga xhamia e Et’hem Beut! 🙏🏻❤️


Por lipset ndihma e çdo shqiptari të ndershëm që të heqë njollën e Saliut, Likes, Lulit e Monës nga trupi i Shqipërisë në 25 Prill! #PurpleWave 🟣


 

 

Gabimi rëndon dyfish për dikë që vetëquhet “rilindas”, ata që aq shumë punuan për bashkimin kombëtar pa dallim feje. Për me tepër populli i Tiranës, me shumicë myslimane, ka treguar se nuk bën dallime fetare, kur ka votuar një kryetar bashkie që është frekuentues i rregullt i kishës protestante.

25 Comments

 1. Te paret qe nuk duhet ta votojne jane ato te cileve i ndot besimin, pra Protestantet.
  Ato te besimeve te tjera dhe njerezit jo-besimtare nuk duhet te shqetesohen pse frekuneton nje Kishe Protestante, por sepse vuri ne krye te keshillit bashkiak Toni Gogun, nje pastor, duke prishur traditen laike institucionale qe eshte ruajtur ne 30 vjet.

 2. JU MAVITE FUTET NDASITE ME TE MEDHAJA PER FENE , PER KRAHINAT , PER BINDJET POLITIKE , JU FUTET NDASITE PER GJITHÇKA O KURVE GLLAVE . ROMAKET E SHPIKEN PERÇA E SUNDO KURSE JU KURVAT MAVI E VUTE NE ZBATIM .
  TE HYSH TEK TEM E MERO KARAKURVES NUK MBAROJNE BLASFEMITE , NUK MBAROJNE FYERJET PER MALESORET , AJO ESHTE BERE SI GAZETE GREKOKOMUNISTE . O E KENI REKLAMUAR JU PERÇARJEN NE KETO TROJE O NUK E KA REKLAMUAR KUSH TJETER , AS PUSHTUESIT NUK E KANE BERE NJE GJE TE TILLE SA E BETE JU . JU DUHENI VRA ME BUKE NE GOJE O KURVA PERÇARESE . KUSH JU VOTON JU BENE BLASFEMI , BEN MEKATIN ME TE MADH . FERRI ESHTE GJITHMONE PAK PER JU QELBESIRAT MAVI.

   1. o Lapkars, ne jemi te gjithe nje “tace” o bob. Por qenia Lapkard nuk te jep automatikisht ndonje status qe te ofendosh njerzit nga krahinat e tjera si me pak te zgjuar apo ftilluar se ty. Ti do te vinte mire qe nje njeri banon ne bllok psh te te ofendonte me shprehje, “he se se Lapraks”. Maloket mund te kene shume gabime si te gjithe por jane pa dashur ta ekzagjeroj pakez ma human e mikpritesa se ca krahina te tjera. Psh: te paken nuk i turremi tjetrit me shpate e kacavirremi ne makine per nje peshk…..

    Klm mire Lapkarso

   2. O TE QIFSHIN MALOKET LIBRIN E SHPISE O RRACEKURVE . JU QIFSHA ROPT O KOMUNISTA GJITHMONE DIVIZA JUAJ ESHTE PERÇA E SUNDO . ROPT NE PAFUNDESI TY DHE TE GJITHE KURVAVE E RRACAT E KURVAVE QE MENDOJNE SI TY

 3. Te bej moral nje njeri qe nuk ka as din e as iman kjo do te thote te kesh 100 bythe dhe ti çash te 100-ta .
  Ju te vrisni naten e te qani diten . Pabesia eshte themeli i partise tuaj , perçarja dhe ndasite jane kollonat qe e mbajne ne kembe dhe hajduteria e babezia juaj per te vjedhur eshte çatia e partise tuaj .

 4. Ti qenke me i pacipe dhe shume here me i ndyre sesa palloshi . Ju kurvat e rilindjes dhe sidomos ti ndasine fetare e vute si parim kryesor te partise suaj mavi .Shikoni se çbehet tek merushja , shiko seç mrokollit kryeqelbesira nano po hajvanlliqet e tua o qwnie pa verteber . Asnje mysliman por e dhe kristian nuk duhet tju votoje ju sepse ju perfaqsoni shejtanin . Ju jo vote por edhe plumbin e keni pak .

 5. Servilet e by…sit e veliaj. Jemi shtet laik dhe besimi fetar nuk futet ne zyrat publike. Ka gjete dy budallenj e po i tall.

 6. Sa i pa cipe je.!!!
  Po ku e gjete kete besime fetare o kopil prostitucioni.
  Kujtone se te bene me evropiane apo mundoheshe te fshehese sa sa lehte shisni identitetin kombetare. O njeri hice. O kurva te Erdoganit.

 7. FLET PER UNITET NJE VEMJE QE VETEM PERÇARJE KA FUT GJITHMONE
  GJYNAHET TUAJA NUK I LAN AS IGJITHE UJI IDETIT I MARRE SE BASHKU
  JU JENI ATA QE DONI ME SHUME PARTINE SE SHQIPERINE .

 8. Shume nga komentuesit e quajne vemje Veliajn. Eshte e gabuar sepse nga vemja dalin fluturat dhe me Veliajn nuk lidhet asgje e bukur. Veliaj mund te quhet buburrec pa ngjyra, mund te quhet insekt i bezdisshem, mund te quhet mize qe ulet ne m*t dhe dihet ku eshte afruar Veliaj, por epiteti qe i shkon me shume eshte mize kali. I vetmi vend ku mund ta gjeje veten Veliaj, eshte ndonje prapanice e piste…

 9. Postim pa lidhje. Si duket i kane mbaruar idete Lalit dhe hajde bej nje lajm per hater te lajmit. Se ckishte per ta bere lajm qe ata punetore njeri ishte musliman e tjetri i krishtere a thua se se dime ne perberjen fetare te popullit tone, kete vetem Lali e mer vesh.

  Ore po pse se ben psh nje lajm te tipit qe nga gjithe kabineti ministror, asnje nuk eshte nga gjysma e Shqiperise e lart meqe i ka hyre kesaj temes se perfaqesimit me baze feje e krahine????

  Lali, jepi mos ngalo centrifugun e lavatrices se parave te pista ti nderkohe qe ne shpitareve na hedh kshu fotosh me musliman e krishtere per konsum ditor.
  Robt mu ne pidh, pleher.

 10. Po ç’na ngaterron me fete o i paudhe ?
  Myslimani dhe i krishteri te thane te merresh me Ndragheta-n ?
  Ata te thane qe ti biesh asaj nga pas ,e lejon feja nje gje te tille ?
  Nuk ke nga e leviz ate bythen e ç’puar keqas e hedh shashka e plehra ne rrjet ?
  Myslimani dhe i krishteri te kane mesuar ti çosh Ajolen here-pas here rames ?
  I paudhe,i pafe,monster komplet,shpjegohu publikisht lidhjet me Besnik Halilin dhe Mafian Kalabreze !?
  Po lufton me shpirtin tend te qelbur per mafian ?Normale,e di mire ti e banda jote se do kapni sapunin pafund ne Burg !!
  Lere qe ti vdes per te ,je faqeziu me i ndyre i kesaj toke,ti ja kalon edhe edi rames,per monstruozitet,do te degjenerojne myslimani dhe katoliku dhe orthodoksi,te gjithe ata qe besojne ne zot,do te shkerrmoqin fiqte,ushtar i Mafias !
  Ura Vajgurore nga je monster,do te duket Paris se çdo pesosh ti,shume shpejt,turpi i edukates,kultures dhe se ardhmes,ushtar 20% imafias !E dini kush eshte arka e ketij monstre qe quhet erion Velia,Taulant Tusha !
  Simbol i shpifjes,perçarjes,lehaqenjes,mashtruesit,nivelit te dobet intelektual,as per lavazhier nuk ben,supermonster njeri,me i keq se edi rama,i cili eshte absolutisht perbindesh!

  Vo:Ti lapraks .ari ,se cfare te kane bere ata qe ti i etiketon me lart nuk e di,por te keqen kerkoje te impotenca jote,mavi ?!

 11. Kjo eshte tallje, idiotesi, jemi shtet laik, e jemi shqiptare e di te tille prezantohemi, nuk jemi ne arabi saudite apo iran, ku identifikohen me fene e jo kombesine. Ore te marre jemi Europe, mjsfte me keto gafa te trasha, duke e ditur dhe vete se jane te tilla, por i bejne kastile me terheq vemendjen nga skandalet rilindase qe dalin cdo dite. Turp turp, me u tall me njerzit, ata skane vajtur as per kishe e as xhami aty, jane per buken e gojes te familjes, punetor krahu e jo tu dredh zingjirin e duke shtuar pronat si ju pushtetaret te paguar me jeten e mundin e atyre qe punojne deri ne lodhje ekstreme.

 12. mua me beri pershtypje ne diten e per urimit te Pr Biden zonjat ishin veshur me mavi Te jete koicidence ?! sme besohet kjo mavijosje do shkulur me rrenje!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu