• |
ide | kryesore

“25 prill ora e ndryshimit”/ Basha: Do të shkëpusim lidhjet e mafies me shtetin

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane, ndërsa shkruan se Rama dhe marionetat e tij e kanë mendjen të shtojnë pasurinë e tyre me mafien. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale kryedemokrati është shprehur se në 25 prill është momenti për të ndryshuar qeverisjen.


“Së bashku, ne do të sjellim ndryshimin. Do të presim lidhjet e mafies me shtetin, do të largojmë Ramën dhe çirakët e tij e do të sjellim një qeveri që kujdeset për familjet shqiptare.” shkruan Basha.


Basha i është referuar përgjimeve italiane ku përmendet disa herë një biznesmen shqiptar, me lidhje të forta me pushtetin politik, nga qeveria deri në bashki.

9 Comments

 1. Shkëput lidhjet e tua me PD dhe lëre të lulëzojë pa ty e ata kastën që ke afër. Vetëm ashtu mund të vij PD në pushtet

 2. Ti ke shume te drejte por te lutem vetem ndryshim mos e quaj sepse na ofendo dhe na acaron nervat . Keta jane muter e bije muterish , ndersa ti je me pak mut se keta por gjitjhsesi mut ngelesh edhe ti .

 3. Si do i shkepusesh lidhjet e mafies me shtetin kur ne kualicion ke mr.Presidentin qe eshte edhe mafje edhe shtet?!?!

 4. DONI ME PER BE-LULIN ?
  ME ARDHJEN E KETIJ NE PUSHTET VJEN EDHE NDRYSHIMI . ÇNDRYSHIM DO VIJE O KURVE BUKUROSHE KUR KRYEMINISTRI , PRESIDENTI KRYETARI I BASHISE ME TE MADHE NE VEND JANE KOK E KOM DHE JANE BERE NJESH ME KRIMIN? JU POLITIKANET JENI MAFIA E VERTET NE KETE VEND KURVASH E LYPSJARESH.
  PO PLASI AJO E SHKRETE CIPE NUK NGJITETME O KURVAT E POLITIKES .
  VETEM REVOLUCIONI BONE FAJDE , VETEM DRURI JU VJEN HAKUT JU KURVAVE TE POLITIKES .

 5. 25prilli ora e ndryshimit? hahahahaaaaaaaaaaaaaa,,,,,,,,,,
  Per ty po eshte ndryshim se per popullin eshte vetem statuskuo , ai perseri me list do e bleje buken .
  Kjo eshte shprehja me perverse qe mund te dale nga goja e nje politikani . Jeni bo te gjithe si puna e priftit .

 6. Shpresoj edhe une te shkeputen lidhjet vec dua ta di si? Duke bere aleance me monen e lsi te likes 7%? Apo duke banuar me shtepi pasanikesh ne rolling hills?
  Bythqir

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu