• |
ide | kryesore

EMRI/ Ekzekutohet me 5 plumba një shqiptar në Greqi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 27-vjeçar shqiptar është ekzekutuar me 5 plumba mbrëmjen e sotme në Greqi. Mediat greke shkruajnë se i riu i identifikuar si Mario Metaj është vrarë në zonën e kryqëzimit Kourtesis, në Patras. Sipas të njëjtave burime ai është qëlluar për vdekje nga një bandë rivale shqiptare.


Viktima ka qenë duke lëvizur me automjetin e tij ku një makinë tjetër i ka prerë rrugën duke shkaktuar edhe një aksident. Më pas autorët që dyshohet se kanë qenë të paktën dy persona kanë qëlluar ndaj tij duke e lënë të plagosur rëndë. Ai është transportuar për në spital por nuk ka mundur tu mbijetojë plagëve të marra.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policore të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të saj, ndërsa mësohet se janë vënë në kërkim të dy autorëve që hapën zjarr ndaj 27-vjeçarit shqiptar.


Përplasja e bandave shqiptare në Greqi po bëhet problem për policinë greke. Jo shumë ditë larg, në Athinë u vra Edmond Llangozi ndërsa në atentat mbetën të plagosur rëndë djemtë e tij Mihal dhe Anxhelo Llangozi. Për këtë vrasje u tha se shkaku ishte një borxh financiar që familja e të ndjerit i kishte autorit me origjinë shqiptare. ©LAPSI.al

3_5.jpg 2_9.jpg 22_0.jpg 2_8.jpg 3_4.jpg 4_1.jpg 9.jpg 2_9.jpg 3_5.jpg 4_2.jpg 5.jpg 142168304_256104999219835_5311250617269987013_n.jpg

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu