• |
ide | kryesore

Flet për herë të parë Ndrea Prendi: Kam dyshime se në 21 janar vrasjet i kreu Garda

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kreu i Gardës së Republikës Ndrea Prendi ka folur për herë të parë për atë që ndodhi në 21 janar 2011.


“Patjetër që ajo ngjarje ka lënë shenjë te unë pasi pati 4 viktima dhe unë u kam shprehur ngushëllimet. Ajo ishte një ditë e dhunshme ndaj institucioneve të shtetit. Ajo ngjarje nuk duhet të kishte ndodhur sepse protesta nuk duhet të kishte ndodhur dhe grada nuk duhej të kishte reaguar.


Kalimi i kangjellave është zonë e sigurisë së lartë dhe për ne është ngjarje e rëndë. Unë kam shumë pikëpyetje nëse ata janë vrarë nga garda apo jo. Janë konsideruar sipas gjykatës nga plumba rikoshet. Janë bërë me qindra demonstrata dhe asnjëherë Grada nuk është aktivizuar” – tha Prendi në emisionin “Opinion”.

5 Comments

  1. Cfare Garde more, ato “mishat per top”, i ka vrare krimineli SOROS, sic vrau ne SHBA, ate zezakun FLOJD, qe te fillonin aktet banditeske, te BLM dhe antiFa, organizata kriminale, ne sherbim te SOROS.
    Pra, vrasesit e vertete te 21 Janarit, jane SOROS & BANDA RIVDEKJA.
    Komandanti i “grupit te zjarrit” te Gardes, i arrestuar per vrasjet, sot eshte KRYETAR i BASHKISE BURREL dhe njekohesisht, KRYETAR i PS BURREL!

  2. Sa qesharake dhe e turpshme. Nuk mbulohet dot vrasja nga ju sepse populli pa me ze dhe figure se kush qelloi dhe kush i vrau ata te mjere ne bulevard.

  3. po mir, po kur keta te opozites u futen ne kryeministri, cfar duhet te bente Rama, masaker? ik ore cop muti se e di shum mir te verteten po te kan pagu me dal si papagall me fol ate qe duhet te flasesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu