• |
ide | kryesore

Gallata Video/ Veliaj u shmanget gazetarëve nga frika e pyetjeve për Ndraghetën, por harron biçikletën tek selia e PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edhe Rama edhe Veliaj e kanë kyçur gojën dhe nuk pranojnë të flasin për skandalin e përgjimeve të antimafias italiane nga frika se po u prononcuan para kohe, dosja ende e pazbardhur mund t’iu hapë problem. Ata kanë refuzuar t’u përgjigjen sot gazetarëve që qëndronin tek hyrja e selisë së PS.


Por nëse kryeministiri është larguar duke belbëzur vetëm “çfarë pyetje keni?- ndaj një kërkese të Muhamed Veliut, Erion Veliaj, si gjithmonë ka ditur të jetë më qesharak. Ai ka vajtur në selinë e PS-së me biçikletë, por nga frika se duhet të japë një prononcim për gazetarët, kur ka dalë ka zgjedhur derën e pasme. Biçikletën thjeshtë e ka harruar tek dera e PS-së. Dhe sikurse ka publikuar më pas në facebook gazetarja Ambrozia Meta, që gjendej aty, biçikletën e braktisur  është kujtuar ta marrë më pas një punonjës i bashkisë. Gjithsesi deri më tani kryebashkiaku ia ka arritur t’u shpëtojë mikrofonave për skandalin e 20% të lejeve të Ndraghetës.


©Lapsi.al

12 Comments

 1. Mjafton të lexojmë lejen dhe konstatohet lehtësisht se dy subjektet që do të kryenin ndërtimin, “Star construction” dhe “Llanaj ndërtim”, e kanë fituar me “mik” lejen e firmosur nga Basha në 2014, pra vetëm 8 muaj para se ky i fundit të mbaronte mandatin. Dy investitorët nuk kanë plotësuar plotësisht kërkesat që kërkon ligji për marrjen e lejes së ndërtimit.

  Leja e firmosur paraprakisht nga Lulzim Basha, më konkretisht në pikën 2 të saj, vendos si detyrë që të plotësohet rrugës: “saktësimi nga subjekti zhvillues projekti i zbatimit i arkitekturës, në lidhje me trajtimin e volumeve arkitektonike dhe fasadave të veçanta me materiale më cilësore”.

  Kjo neglizhencë ndaj dy investitorëve dhe nxitimi për të firmosur lejen e ndërtimit nga Lulzim Basha para se të bëheshin zgjedhjet, ka sjellë sot një konflikt të hapur mes dy biznesmenëve, ku nuk mungoi as përdorimi i armëve,po shurren e beri erioni o shkullak,shkrim per shpellkaret e pd te lapsit

  1. Ti e fillon githmone me “mjafton…”. Po e filloj dhe une si ty: Mjafton ta kuptosh qe ne mes te fjalise se pare se je idioti i deshperuar i ketij portali, o bythshpelle:).

 2. HAHAHAH ka me ulje se kjo… ca tipi ky qe i percjell bicikleten, sguxon me i hyp se e nget vetem lali…
  ahhaahahahha yyt bythqir je dhe goxha burre

  1. Do të jetë ky b.q.që ka bërë komentin e parë këtu e që ri i gatshëm për të komentuar çdo shkrim të lapsit duke u ankuar për shpellk….. që ja kanë shpartalluar prapanicën.

 3. Ore ju te lapsit kam nje lutje mo ma ngini djalin se nuk meret me ksi punesh ,ai eshte djale i urte ai ka frike si thoshte i ndjeri R Trebicka” ai ka frike ai fle me maman” ndaj du ju lutesha dhe njeher mo ma ngini bircen se mezi e kemi

 4. C’lidhje ka Ndranghetta me nje tregtar te ndershem fiqsh si lalieri dhe nje piktor karriere si laliedi?!

 5. Lali Eri dhe lali Edi fshihen sepse me sa duket, ka akoma gjera qe do te publikohen nga pergjimet italiane. Mjaft kane dale bllof deri me tani, nuk kane se si dalin bllof fiks tre muaj para zgjedhjeve apo jo? Por ajo qe eshte me e rendesishmja, nuk po flet as Spiropali. Megjithese truri i saj nuk perceptin shume gjera, tani me sa duket e ka kuptuar se kesaj qeverije i ka ardhur fundi dhe do qe te largohet sadopak nga anija qe po mbytet. Balla eshte shume kokeholle per ta kuptuar kete dhe del e flet per ca histori qe ai i di mire sepse ka marre info te sigurta nga miqte e tij te denuar per droge neper bote. Por problemi kryesor eshte sepse tashme e kane humbut davane dhe nuk mund te pretendojne me per mandat te trete. Por, humbja duhet te jete “dinjitoze”. Duhet te kalojne numein 60 te vendeve ne kuvend sepse perndryshe do perfundojne ne ne burgun e Recit ne Shkoder te cilin e ndertuan vete me kushte me te mira se burgjet e tjera. Me sa duket e kane ditur qe aty do ngrysin ditet e pensionit duke shpresuar se nuk do i bjere shpesh sapuni ne toke.

 6. Sala ka vrare ne sy te njerzve live pa pergjime fare dhe se rrun loqen, jo keta qe jane superpushtet kane dhjetra alibira, maksimumi kane kundershtar Stresin me Noizin per humor mbasditeje. Te qifsha politiken made in Albania.

 7. Lejfen mos u merzit , filli po mblidhet . Fundi jot dhe i palles Rama eshte i afert por kam frike se do jete shume i tmerrshem .

 8. Ahahaha cfare gallate. Rama dhe Veliaj keta stratege qe po e cojne Shqiperine perpara, keta qe nuk i zen gjumi naten per ne, por kane vetem nje problem te vogel qe jane bythqira qe i bien bythes dhe grate ja shkjerdhejne te tjeret se ata vete nuk i bejne gje. Cfare turpi si u katandis ky vend. Dhe akoma me i turpshem eshte fakti qe keta kane dhe ushtrine e vemieve qe i shkon nga mbrama,te cilet nga sot e tutje do ti quajme *Zombi te spiropalizuar*.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu