• |
ide | kryesore

Lajçak takim në Paris, diskutohet për dialogun Kosovë-Serbi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian, për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot ka qëndruar në Paris të Francës ku ka pasur një takim. Përmes një postimi në Tëitter, Lajçak tha se në këtë takim është diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi.


“Mënyrë e mrekullueshme për të filluar javën time në Paris. Ishte një mundësi e mirë që të tregojmë pikëpamjet tona në lidhje me dialogun Beograd-Prishtinë dhe vitin e ardhshëm. Unë jam shumë i lumtur që kam mbështetjen e fuqishme të bashkëbiseduesve francezë”, ka shkruar Lajçak.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu