• |
ide | kryesore

Prokuroria jep pretencën për Vladimir Gjutën, sa vite mund të dënohet për lëvizjen me armë pranë PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pesë vite burg mund t’i kushtojw Vladimir Gjutws lwvizja me një armë zjarri pa leje me vete pranë selisë së Partisë Socialiste.

Prokuroria e Tiranës kërkoi këtë masë dënimi për të, në përfundim të gjykimit të tij për akuzën e “mbajtjes pa leje të armëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.


Seanca e radhës, ku pritet të dëgjohen konkluzionet e mbrojtjes u caktua në 27 janar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.