• |
ide | kryesore

Të izoluar dhe pa energji elektrike, banorët e Lëpushës bëjnë thirrje për ndihmë

-Instant, Lajme, Të fundit

Banorët e Lëpushës kanë mbetur pa energji elektrike për shkak të motit të keq dhe reshjeve të dëborës.


Ata kërkojnë ndërhyrjen e qeverisë dhe të bashkisë së Malësisë së Madhe për rikthimin e energjisë elektrike.


Banorët shprehen se janë të rregullt në pagesën e faturave energjitike, ndërsa rrjeti i energjisë është i vjetëruar dhe pjesën më të madhe të stinës së vjeshtës dhe dimrit e kalojnë në errësirë.

Ndërkohë përveç mungesës së energjisë banorët e fshatit po përballen dhe me bllokimin e rrugëve për shkak të pranisë së borës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu