• |
ide | kryesore

“Boll më: Kupa është mbushur”, çfarë thotë Basha për Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha shprehet se kryeministri Edi Rama që premtoi reformën në drejtësi, si dhe i shpalli luftë korrupsionit, ka ndodhur kreJt e kundërta. Sipas tij drejtësia është kapur dhe asnjë zyrtar i lartë nuk është pas hekurave.


Basha shton se Rama dhe marionetat e tij janë lidhur me mafian për të shtuar pasuritë e tyre. Basha shton se ai duhet ndalur sot.


STATUSI I PLOTE
Në vend që të kujdeset për njerëzit, Rama dhe marionetat e tij janë lidhur me mafian për të shtuar pasuritë e tyre, dhe çmimin e paguajnë shqiptarët. Boll më: kupa është mbushur!

Boll më: Kupa është mbushur!
Në vend që të kujdeset për njerëzit, Rama dhe marionetat e tij janë lidhur me mafian për të shtuar pasuritë e tyre, dhe çmimin e paguajnë shqiptarët. Boll më: kupa është mbushur!
Shiko më pak

4 Comments

 1. z. Basha. Tregoje veten që je qytetar.Pëkushtohu që të përfaqsosh
  vlerat dhe që e mira fiton gjithmone mbi
  hajduterine dhe krimin.
  Mos e vrit besimin e njerëzve.Te shporren keto plehëra të pangopur

 2. Kjo qe thua per te gjatin tone eshte mese mese mese e vertete . Kupa jo qe eshte mbushur , por ka vite qe po derdhet . Keta e kane çuar te keqen , ligesine , harbuterine , krimin , injorancen dhe sidomos vjedhjen ne ekstremitet . Por nje pyetje naive do te ta beje z.Basha : Pse kur te jesh ti ne pushtet do kete drejtesi ? Me jep vetem nje argument , vetem nje dhe une do te te ngreje kapelen . Kush ma garanton mua drejtesine kur asnje ndryshim esencial nuk ndodhi ? Kush ma garanton mua drejtesine kur ne realitet do ndryshojne vetem fytyrat dhe menderet qe do ulen ne kolltuqet e pushtetit ? Aq me keq akoma kush ma garanton mua drejtesine kur shoh po te njejtat fytyra qe kane thene po te njejtat gjera edhe para kater , tete apo njezete vjetesh ? Sekti mavi duhet larguar me patjeter por ti nuk je zgjidhja , ti je rrotacioni , ti je statuscuoja .

  P.S. Te lutem mos e permend me frazen “Me ne vjen ndryshimi ” sepse eshte shume acaruese per te gjithe por sidomos per pjesen gri , per ate pjese qe ti dhe çdo politikan ka nevoje per te ardhur ne pushtet , per ate pjese qe perbene inteligjencen dhe diferencen ne kete xhungel qe quhet Shqiperi . Kur ne te kerkuam ndryshime ti u bere pale me te gjatin . Kur ne tu pergjeruam ti i mbylle sy e veshe vetem e vetem te mbaje statusquone . Per çfare ndryshimesh flet? Ti edhe mund te humbasesh por edhe mund te fitosh nga padrejtesite dhe varferia ekstreme qe ka kapluar kete vend . Nese ndodh qe ti fiton , nje gje duhet ta dishe , ajo nuk do jete kurresese nje fitore e jotja por nje humbje e te gjatit tone . Por edhe nese fiton i gjati , perseri nje gje duhet ta dish , ai do fitoj jo sepse punoj por sepse ti nuk i dhe shprese keti populli dhe ketij vendi te shume vuajtur . Me pak fjale pa ndryshime esenciale kushtetuese e zgjedhore , pa reforma e reformime totale kushdo qe te fitoje nuk duhet te gezohet sepse ato do jene si fitoret e Pirros .

 3. Po ti si do e zbazesh kupen? Duke lyer floket si pederast? Apo me 4 shtepi qe ke? Shko mer bythqir se ti je me i keq se i gjati. Kokrra kurves, jeton te rolling hillsi na ben dhe si i ndershem. Ptuuu varikars

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu