• |
ide | kryesore

Ministrja e Transportit e implikuar në çështjen Suarez: “Mike e Paratici e juventine, por nuk kam kryer krime”

-Instant, Sport

“Unë nuk kam kryer ndonjë krim. Më vjen keq që u përfshiva, nuk bëra asgjë më shumë dhe asgjë më pak sesa të përpiqesha të kuptoja se si mund të plotësohej një kërkesë për shtetësi e bërë në internet”: kështu është shpjeguar Ministrja e Transportit Paola De Micheli në lidhje me rastin e provimit farsë në Universitetin e Perugia të Luis Suarez, sulmuesit uruguajan që në atë kohë ishte i destinuar për të shkuar tek Juventus.


“Dikush foli për fuqi të mëdha – tha De Micheli përsëri -, por unë kam patur miqësi me Fabio Paratici që kur isha fëmijë dhe pastaj jam gjithashtu një tifoze e Juventusit”. “Kam qenë një ministre që kam qëndruar gjithmonë me një shpinën drejtë përpara të gjitha fuqive të mëdha, më erdhi keq që lexova disa banalitete”, përfundoi përfaqësuesja e PD-së në Radio Capital.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu