• |
ide | kryesore

Përgjimet e Ndraghetës/ Rama: Provë e katandisjes së opozitës, turp i pashembullt

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë konferencës së përjavshme, kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë rreth përgjimeve të fundit të antimafias italiane kundër grupi mafioz Ndragheta, ku përmendeshin emra të krerëve të shtetit në Shqipëri dhe biznesmenë. Kreu i qeverisë e ka konsideruar të gjithë çështje si një tymnajë të neveritshme të hedhura nga opozita dhe mediat, duke i akuzuar këto të fundit se po e përdorin këtë temë për klikime dhe spektakël. Kjo ngjarje sipas Ramës tregon gjendjen e mjerueshme në të cilën ndodhet opozita.


Rama citoi konkluzionin e prokurorisë italine që thotë se edhe pse është folur për investime në Shqipëri në fakt mafia italiane ka investuar vetëm në një dyqan të vogël dhe ka dështuar.


“Në këtë rast  ka folur qartësisht grupi hetimor italian dhe është turp i pashembullt për të gjithë ju që ushqeni tymnajën me llafe, muhabete e dëngla. Pas më shumë se një viti udhëtime në Tiranë për investime që do të bëhen në Shqipëri ato dështuan totalisht dhe i vetmi investim i bërë është një dyqan i vogël. Në vitin 2018 investimi në Shqipëri, janë shitur mallra për 5 milion lekë të reja dhe ka humbur 400 milion lekë të reja. Servirja e këtij llumi dhe kërkesa për klikime dhe spektakël është një turp që mishëron ata që e ushqejnë këtë, që janë të njëjtët të cilën prirjen për t’ja bërë nënën këtij vendi e kanë prioritet” tha Rama.

12 Comments

 1. Po ore matufi plak i Surrelit te gjithe kemi faje ne keto 8 vite te rrumpalles sate 🤮vetem ti je me i miri i keti vendi💩

 2. Psikopat i nivelit te larte, tani vendos edhe nese duhet apo jo te kete hetimi.

  Me hapur se kaq nuk ka.

  Spaku i leshit ku jeni, akoma tek korrupsioni 1.000 lekesh apo tek “perkrahja pa kufi” e ambasadores se paafte”

 3. Ti je turpi i ketij vendi o i gajti ine .
  Ti je ligesia , ti je e keqja , ti je pislliku , ti je zhuli , ti je kangrena e ketij vendi o i gjati ine .
  Shiko , edhe fatkeqesite natyrore e njerezore nuk te ndahen o i gjati ine , edhe i Madhi Zot nuk te do .
  Syrgjynosja jote , e sektit antishqiptar mavi por edhe e gjithe elites se politikes eshte zgjidhja per kete vend .
  Me sa duket , ky popull , si pasoje e nenshtrimit nder shekuj eshte i pafuqishem per te bere ndryshime dhe per te marre fatet e veta ne dore por nje gje te jesh i sigurt , ty te ka lene Zotin . Trembu o i gjati ine , trembu nga mallkimet e popullit tend por me shume trembu nga hakmarrja e te Madhit Zot .

 4. Te uroj u zhdukush politikisht nga vendi o ed rama!
  Pse nuk i ke syte ne balle me pa ku jetojm!?
  A nuk i shef kullat qe kane mbi ne Tirane!?
  A e di sa ka shkuar m2 i çmimit!
  A e di se te punojme 40 vite e nuk e blejme dot nje apartament 80 m2!?
  A nuk i kontrollon dot kush nderton,si dhe kush i mer lejet ,kujt dhe sa e shesin m2 ndertusit!?
  Te votova ne 2013 per ndryshim por na zhyte me keq ne varferi!
  Populli jeton me keq se 8 vite me pare!
  Perkrahjen dhe voten time nuk e ke me!
  Vetem propagande ben!!!

 5. Une kujtoja se ty te ka plas cipa por ti po na verteton se kurre nuk ke pasur e ke per te pasur nonjehere cipe o pallosh . Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu………………………………….. o kryekurva e sektin rilindas

 6. Keshtu mbonte Tahirin, Xhafen, kanabizimin, kryetaret e bashkive perdhunues , keshtu

  mbronte depudetet kriminele , keshtu mbronte hajdutet e votave etj etj.

  Perse valle ? Nuk eshte e veshtire per ta kuptuar dhe per fat te mire kete e kane kuptuar

  te gjithe.

 7. a se kuptoni qe e frikshmja eshte se ky ka mentalitetin e diktatorit i merrni te keqen ps shqiperia fanar ndricues keshtjella ne breg te adriatikut kjo eshte ajo qe duhet te kuptojne njerzit

 8. Palloshi i kristaqit eshte i paster si qelibar , mos e akuzoni kot .
  Fajin e ka Nard Ndoka ……………………….. hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu