• |
ide | kryesore

Kim K injoron Donald Trump në listën e falënderimeve në amnistimin e të burgosurve

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian ka shmangur Donald Trump pasi ai i dha mëshirë një të burgosuri pavarësisht se punoi me të në reformën e burgut gjatë presidencës së tij.


Ylli i “Keeping Up with the Kardashians” ka lënë pas dore së falënderuari publikisht Trumpin për zbutjen e dënimit të përjetshëm të Chris Young, i cili u la i lirë të enjten.Në një postim në Instastory, avokatja 40-vjeçare shkroi se ‘zemra e saj ishte plot’ pasi ajo falënderoi ish-avokaten 32-vjeçar Brittany K. Barnes, gjyqtarin Kevin H. Sharp, Aleancën ‘REFORM CAO’, Jessica Jackson, dhe Alice Marie Johnson.


 Ish-presidenti mungonte dukshëm në listën e njerëzve të përmendur nga Kardashian. “Më sjell lot në sy kur shoh gjyqtarin Sharp që e mirëpret atë në shtëpi. Ai u detyrua ta dënonte atë me një dënim të përjetshëm bazuar në minimumet e detyrueshme dhe përfundoi duke dhënë dorëheqjen për shkak të këtyre padrejtësive”, shkroi Kim – e cila mburret me 304.8 milionë ndjekës në të gjitha rrjetet sociale të dielën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu