• |
ide | kryesore

Kush i bën ndërtimet? Rama e kthen në gallatë: I bën mafia, Ndrangheta!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në vazhdën e zhvlerësimit dhe të zvogëlimit të skandalit me përgjimet e Antimafias, kryeministri Edi Rama ka nisur të bëjë humor. Gjatë një inspektimi në Vaqarr në kantierin e lagjes së re që po ndërtohet, kryeministri Edi Rama bëri edhe një batutë referuar përgjimeve të dala në javën e fundit nga antimafia italiane, ku lakoheshin edhe zyrtarë të lartë shqiptarë.


“Shkruante njëri në Facebook, ore gjithë këto ndërtime, kush i bën këto ndërtime, kur nuk ka punë? I bën Ndrangheta i thashë me mafien” tha Rama.


14 Comments

 1. Perse mos t’a besojme K/M dhe pohimin e Tij… Duhet te jete bindur per te bashkepunuar me Drejtesine pasi, ka mbaruar me krahun tjeter tani …..
  Çdo kush e ka te drejten per te ndryshuar….

 2. Mafia i ben Kullat ne qender te Tiranes,Edvin !
  Mafia merr prokurimet publike,kjo fale lidhjeve me mekembesit e tyre ne administrate !
  Mafia,ben vendimmarrjen te qendroje drejt e te mos haje mut !?Jo “mish derri te zi “?
  Mafia e di me pare se sa PPP dhe Konçesione do jepen dhe kur ?!Apo jo Edvin .
  Ben gallate,e plehre ?Ashtu te duket ?Apo do ta relativizosh kapjen nga antimafia te Drejtorit te Policise,Zv.Ministrave,Ministrave,kryetarit te Bashkise dhe vete ti qe drejton ketu !
  Do ta kalosh e te ushqesh minjte e bodrumeve dhe funderrinat me hale se oksigjen nuk funksionojne ata ?
  Te kane zene,je i kapur monster e do ikesh me 25 Prill 2021 !
  Megjithse nga hulumtimet ka mundesi te largohesh me heret,Varje apo hedhje nga Lartesia e Kullave qe po ben ?
  Provoje njehere nga Kulla me Stadium ?

 3. Qesh, qesh si ne rastin e Vinit nga Kavaja, Markut nga Lezha edhe Trapit nga Vora. Humor i madh ka plasur. Ti ‘qe baba duart’.

 4. Dhjetra qytetarë kanë reaguar në rrjetet sociale të cilët kanë kërkuar marrjen e masave për të larguar nga strukturat e PD-së ish funksionarë të lartë të komunizmit.

  “Personi qe ka nxjerr kete shkrim quhet Hysen Kica ish i burgosur Politik ,

  Personi qe e ka derguar ne Burg , sot eshte pjese e strukturave te PD ne Diber

  E ka verifikuar Bujar Nishani,Qazim Gjonoaj kryetar gjykates Diber vitet 80-90

 5. Po mire e ka ky i cmendur.pse duhet te vij drangheta e te laj leket ketu.ky ka miliarda euro te vjedhura e korrupsion ne 11vjet ne bashkine e kryeqytetit e tani 8 vjet ne pushtet.cdo sekonde ka qene e cmuar per kete se ne cdo sekonde ky vjedh.ky vetem vjedh e vjedh.aq i cmendur eshte sa edhe Kosoven donte ta shiste.edhe detin e portet i ka shitur.prisni se nuk keni pare gje akoma.

 6. Po nxorre ndonje lek nga xhepi yt i majmur atehere mund te thuash se i ben ti, ndryshe i bejme ne taksapaguesit, ti ja jep militanteve per te marre %

 7. Ironiku i madh. Kshu i thoshte me ironi dhe Elsi Rroshit, he mor kriminel, kur ne te vertete ai i tille doli qe ishte.

  Ne fakt ky me ironi thote te verteten sepse e di qe ska kush ti beje gje, as drejtesia, as policia as Opozita dhe fatkeqesisht as nga populli “trim dhe liridashes shqiptar”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu