• |
ide | kryesore

Ndër të parët që mori vaksinën, Pipero rezulton pozitiv me COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero është infektuar me Covid-19, ditën e djeshme. Mësohet se mjeku është në gjendje të mirë shëndetësore, pasi i janë shfaqur vetëm simptoma të lehta, si dhembje koke apo tështima.


Infektimi i Piperos është rasti i parë në vend, kur një person infektohet me koronavirus pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës. Mjeku infeksionist e ka marrë vaksinën anti-Covid ditën e parë që filloi fushata e vaksinimit në vend pas shefes së Infektivit, Najada Çomo dhe kryeministrit Edi Rama. Deri tani, në Shqipëri janë vaksinuar rreth 500 persona, të gjithë pjesë e personelit shëndetësor: mjekë dhe infermierë.


7 Comments

  1. U bindet o shqipetare se krymafiozi Rama po tall b….. me shqipetaret . Per vehte ka bere vaksine te rregullt kurse te tjeret uje te distiluar me sheqer mire ha bene ketyre mjekeve qorra ku ua dredh Rama. Ta gezoni vaksinen e kryehajdutit . Kjo u kuptua qe kur thoshin se eshte sekret shteteror ku e moren vaksinen . Duroni o pula shqipetare deri ne 25 prill e ne uje me sheqer votoni Ramen e ne qoftese doni shtet serios e mendon per ju votoni opoziten e bashkuar e mos u genjeni nga patericat e Rames si Topppalli, Murrrrrizi ,Paaaaatozzzzzi, Hajhajhajdari,Topppppiiiiiii

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu