• |
ide | kryesore

Përgjimet/ Bardhi: Qeveria më e korruptuar, Rama vetëm justifikohet

-Instant, Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar me kritika ndaj kryeministrit Edi Rama, duke publikuar një video që përmbledh përgjimet e publikuara vitet e fundit që kanë implikuar njerëzit e qeverisë Rama. Video-ja përmbledh momente që nga Tahiri me Habilajt, tek dosja 184 dhe përgjimet e antimafias italiane së fundmi. Numri dy i PD-së ka thënë se Rama vetëm justifikohet dhe nuk di kurrë asgjë.


“Sa herë njerëzit e tij kapen në përgjime në pazar me trafikantët e drogës, duke blerë vota me krimin e organizuar apo duke shitur tendera, koncesione dhe leje ndërtimi, Edi Rama vetëm justifikohet”, shkruan ai.


Sipas tij kjo është qeveria më e korruptuar dhe më e keqe në historinë e Shqipërisë, dhe më 25 prill shqiptarët do të votojnë për ndryshimin.

3 Comments

  1. Nuk ka nevoje me . Edhe mavite vete jane mese te bindur per korrupsionin galopant te palloshit . Me keq se kaq ky pallosh nuk mund ta nebte por tiFol per vete , ju çfare do beni , ç’premtoni? Apo statuskuo? Apo do sillni ndryshimini????hahahaha …. Ju jeni pjelle te se njejtes bushter , ju doni ta pushtoni dhe jo ta drejtoni kete popull.
    Lideret duen sulltanat por harrojne se iken ato kohra kur genjenit e mashtronit si jua donte kokrra e qejfit .

  2. Gezuar 1 prillin o popull liridashes dhe shume trim por paaaaak bythqire . Ne 25 pridh te gjithe ne votime , tja heqim pushtetin nje kurve karrjere dhe tja japim nje kurve tjeter qe sapo ka fillu karrieren e kurvllikut.
    Lum ju o politikan per kete popull idiot . Kur gjeni budallej pse mos te tallni bythen , Nje popull pa shtylle kurrizore dhe i korruptuar qe ne gen kete fund do kete sa te jete jeta. Mjere ato pes kokrra qe kane dy pare mend dhe vujan per faj te shumices derrmuese te budallallepsur . Ikni e mos rrini ne kete vend kurvash idiote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu