• |
ide | kryesore

Reshjet e dëborës përfshijnë vendin, kush janë rrugët ku duhet të përdorni zinxhirë

-Instant, Lajme, Të fundit

Reshjet e dëborës kanë përfshirë vendin tonë dhe po punohet për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se vijon qarkullimi normal në të gjitha akset kombëtare.


Përdorimi i zinxhirëve sugjerohet për segmentet Fushë Studë-Klenjë dhe Krujë-Sarisalltik në rrugën e Dardhës, për shkak të temperaturave të ulëta. Ndërsa drejtuesve të mjeteve, sidomos atyre që udhëtojnë gjatë natës, i sugjerohet që të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu