• |
ide | kryesore

Rreth 7 milionë persona vaksinohen kundër Covid-19 në Britani

-Instant, Lajme, Planet

Mbi 6.85 milionë njerëz kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër koronavirusit në Britani. Gjithashtu është bërë e ditur se 279,757 persona të tjerë  gjithashtu kanë marrë  dozën e parë. Mes të vaksinuarve ishte aktorja dhe prezantuesja televizive, Floella Benjamin.

Britania e Madhe deri më tani  ka regjistruar 3.67 milionë të infektuar me virusin vdekjeprurës dhe 98531  viktima.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.