• |
ide | kryesore

Sherr me thika mes të rinjsh në Peshkopi, plagoset 22-vjeçari

-Instant, Lajme, Të fundit

Një grup të rinjsh u përfshi në një sherr me thika në Peshkopi, ku për pasojë mbeti i plagosur një 22-vjeçar.


Policia ka parandaluar përshkallëzimin e konfliktit duke ndërhyrë në kohë dhe ka arrestuar autorin e plagosjes si dhe ka proceduar penalisht në gjendje të lirë 5 shtetas të tjerë.


“U konfliktuan për motive të dobëta, njëri prej tyre plagosi me mjet prerës një 22-vjeçar, ndërhyrja e policisë parandaloi përshkallëzimin e konfliktit.

Vihet në pranga autori i plagosjes, si dhe procedohen penalisht në gjendje të lirë 5 shtetas të tjerë.

 

 

Shërbimet e Policisë kanë marrë njoftim se në lagjen “Treg”, Peshkopi, po ndodhte një konflikt fizik mes disa të rinjve, ku falë ndërhyrjes së menjëherëshme të shërbimeve të Policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit, kapja dhe arrestimi i shtetasit :
E. S., 26 vjeç, banues në Maqellarë, Dibër, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”.

Ky shtetas gjatë konfliktit për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës, shtetasin T. T., 22 vjeç, banues në Peshkopi, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu