• |
ide | kryesore

Detaje nga vetëvrasja në burgun e Peqinit/ Çfarë i kishtë thënë i dënuari shokëve të qelisë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbulohen detaje nga ngjarja e rëndë që u regjistrua në burgun e Peqinit, ku një i dënuar për vrasje u vetëvar.


Mësohet se në bisedat me të dënuar kohët e fundit, viktima Gjergj Selimi kishte deklaruar shpesh braktisjen nga të afërmit. Gjithashtu afrimin e fundit të dëmit dhe daljen në liri e shikonte si një periudhë edhe më të vështirë për jetën e tij, ndërsa i trembej dhe hakmarrjes, gjë që e përsëriste shpesh herë. Selimi kishte bërë 20 vite burg për vrasje, ndërsa nuk dihet se edhe sa vite burg i kishin ngelur.


1 Comment

  1. Po mo shqipo qelbesira po. E gjeten si gjithmon. Kriminelet e vertet jan ne sherbim prove kryetar bashkish km ministra deputet….e cfar ti doj qefi. pjesa tjeter 15 vite e lart. Hm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu