• |
ide | kryesore

Meta: Shqipëria s’futet dot në thes nga një çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë. Harrojeni!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ilir Meta vjen me një mesazh të fortë teksa vendi po afrohet me datën e zgjedhjeve të 25 prillit.


Përmes një mesazhi n Facebook, Presidenti thekson se Shqipëria nuk futet dot në thes nga një çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë. Sipas tij, më 25 prill, Shqipëria do të jetë në dorë të shqiptarëve.


“Shqipëria nuk futet dot në thes nga një çetë me banditë, oligarkë dhe arrogantë. HARROJENI! Më 25 prill 2021, Shqipëria në dorë të shqiptarëve!”, shkruan Meta.


12 Comments

 1. Presidenti duhet te jete simbol uniteti e jo te behet dukshem pale apo jo? Onzot cfare vendi i mbrapshte

 2. te drejt ke o Like. ka 30 vjet qe shqiperia eshte ne thes nga njerez si puna jote, copa hajdutesh matrapaz. mos ta pafshim me surratin ty dhe atyre si ty ishalla. dhe me e rendesishmja, ishalla ju sekuestrojn pasurit juve hajdutave te kombit.

 3. Sekti mavi i ka lidh edhe gryken thesit o President , po juk keni sy te shihni se jeni verbuar nga pushteti.
  Po nuk levizet ju , po nuk bete ndryshimet asgje e re nuk do ndodh ne ket vend bastardesh .
  Premtime per te marr pa dhen asgje , premtime per pushtet pa leshuar pushtet nuk ka .

 4. DHE TI JE PJES E THESIT O LIKOOOOOO.
  POR HARRON SE NUK KA RROTACION APO NDRYSHIM PA NDRYSHIME .
  NUK KA PUSHTET ME KURVA QE DUAN PUSHTET ABSOLUT.
  JENI NJESOJ , JENI I NJEJTI MUT , MUTI EDHE I MADH EDHE I VOGEL PO MUT NGELET

 5. I pagove 420.000 pundet per shkollimin e femijeve te tu ?
  Ku i gjete , na jep edhe ne kete shume qe te arsimojme femijet tane dhe hajt bejme rrotacion .
  Nuk mund te beje moral nje si ty qe moral te vetem ka parane dhe pushtetin.
  Çfardo te thoni ,çfardo te premtoni nuk ju beson me njeri . Jeni bere te shplare , ju ka dale boje komplet .

 6. Diskutimet apo premtimet tuaja me duken si moral i mbajtur nga nje kurve e dale ne pencion .
  Imagjino sa kara ka thyer , imagjino sa e virgjer mund te jete .
  Por ju ploitikanet dhe sidomos lideret qe kerkoni sulltanat per te sunduar jeni akoma me keq se keto kurva ,
  te pakten ato shesin bythen e tyre per te jetuar kurse ju shisni bythen e popullit tuaj per tu pasuruar vete dhe per te bere jete lluksi . President , kryeminister , ministra , kryetar bashkish , drjtora drejtorish dhe te gjithe ju politikane kurva ROPT E SHTEPIS KU TA KENI , LIBRIN DHE LISTEN E DASMES UA SHKERDHEFT KINA E INDIA BASHK . KURR HAJER MOS BEFSHI NE 1000 BREZA . JU ZENTE HAKA E POPULLIT FUKARA .

 7. PO CA THESI THUA O ILIR . NE NA KANE FUT NE MINIERE DHE I KANE HEDH GRYKEN E HYRJES NE ERE. VETEM ME REVOLUCION PERFUNDON KJO MESELE , REVOLUCIONI ESHTE I VETMI SHPETIM SHPETIMI PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET

 8. Z.president nuk ju shkon ky rol. Jeni te pakten, po aq i korruptuar i konsumuar i pabesueshem batakci sa keta qe ju sulmoni. Nuk ju shkon ky rol. Dhe President dhe viktime nuk ka. Eshte e turpshme, nje dore ne kadaif nje dore ne bakllava. Nese do behen ndonjehere nje reforme antikorrupsion, ju duhet te jeni i pari pas hekurave dhe jo i vetem. Familjarisht.
  Nuk perfaqesoni asgje. Perkundrazi jeni simbol i se keqes i korrupsionit dhe deshtimit.
  Jeni nga pergjegjesit kryesore te kesaj situate ku dergjet ky vend. Ndaj shut the fuck up!

 9. Kadia tha se nëse ky program vihej në realitet do të ishte fatkeqësia e tretë për vendin pas tërmetit dhe pandemisë. Ai tha se me premtimet që bëri kryedemokrati Basha sot jo që nuk janë të realizueshëm por krijojnë një defiçit të madh në buxhetin e shteti, në një kohë që po mendohet rimëkëmbja e ekonomisë pas tërmetit dhe pandemisë dhe nuk duhen bërë premtime jo racionale. Thënë ndryshe tha Kadia, ose do të mbushim thesin e shtetin apo ta mbajmë në nivelin që është ose do e shpojmë atë me programin që ofron Basha.I ke gati disa shpellkare per lufte ketu te lapsi te tjeret kerkoja salihut nga banda e 21janarit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *