• |
ide | kryesore

Pesë punonjëse rezultojnë pozitive me koronavirus, mbyllet një kopësht në Vlorë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një kopësht është mbyllur në Vlorë ditën e sotme sepse 5 punonjëse kanë rezultuar pozitivë në testin e koronavirusit.


Nisur nga ky fakt, organet përgjegjëse kanë vendosur ta mbyllin këtë kopësht në mënyrë që të pengohet përhapja e mëtejshme e virusit.


Shqipëria po vuan prej kohësh numër të lartë rastesh të reja ditore me Covid-19, ku në përditësimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë u njoftuan 876 raste të reja dhe 7 vdekje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu