• |
ide | kryesore

Qëndrimi i Metës për zgjedhjet: Përmbysje demoktratike më 25 prill

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar në rrjetet sociale duke u shprehur se zgjedhjet e përgjithshme duhet të ishin mbajtur me kohë. Ai beson te rotacioni politik në këto zgjedhje dhe thekson se përmbysja demokratike do të vijë më 25 prill.


“Zgjedhjet duhet të ishin mbajtur me kohë. PËRMBYSJE DEMOKRATIKE më 25 PRILL 2021”, shkruan kreu i Shtetit.10 Comments

  1. Si eshte e mundur qe nje president i nje vendi te ashtuquajtur demokratik qe perfaqeson mbare nje popull pa krahasim feje, kombesie, ideje te beje propagande politike per percarjen e tij.
    Ky eshte presidenti me i papergjegjshem per te mos thene idiot ne bote.

  2. po ky kari ca eshte o vlla. president apo kryetari lsi? si mund ti lesh ne dor pushtet nje cop muti hajduti matrapaz si puna ketij. ky flet ne emer te ligjeve dhe kushtetutes por per vete ligjet dhe kushtetuten i perdor si leter higjenike. o like floriri te njef gjith populli se ca muti je, te gjith e din se me ca persona merresh dhe ca dallaveresh ben. je i vetmi qe i kan dal dhe me ze e me figur e vazhdon u can karin shqiptareve. hiqesh si shpetimtar i kombit nderkoh qe ke pergjegjesi per gjendjen ku eshte vendi. mos na bej sikur te dhimbset populli, e dim qe te dhimbsen vec parat e vjedhura dhe lekura jote, ke nje jet ne pushtet dhe je pergjegjes si gjith keta te tjeret per gjendjen ku eshte vendi. pervec se ke vjedhur, nje mut ke ber kur ke qen ne pushtet o varikars. ti je i pari qe krijove sistemin e ryshveteve dhe blerjen e votave. ik ore letyr se na hape barkun.

  3. Sbesoj se do kete permbysje por thjesht nje rrotacion hajdutesh, iken njera pale dhe vjen tjetra ndersa komedia vazhdon e njejte

  4. re ne gracken e Rames. te beri te vetdegjenerohesh dhe ta nxjerresh surratin e vertet prej hajduti matrapaz e pazarxhiu mafjoz. ishalla te sekuestrojn parat e vjedhura, ty e te gjith politikaneve hajduta te pluralizmit, si ne pushtet si ne opozit, dhe keto para tja shperndajn njerezve ne nevoj, te cilet ne menyr direkte apo indirekte jan ne kete gjendje per fajin tend e atyre si ty. jam i bindur se do zhdukej varferia ekstreme me parat qe keni vjedhur ju matrapazet ne 30 vjet pluralizem.

  5. vila e ketij ne lalz 4 milion euro (20 mij euro nje palm). thot like floriri, me ka len vjerri trashegimi nje bodrum ne shallvare dhe u bera i pasur. lum si ti per vjerrin qe ke o like floriri.

  6. Ky hajduti lsi eshte presidenti me koqe qe kemi pasur. Fshatar e lopcar. Sa here hap gojen i prish pune opozites

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.